Foto

Imanta Ziedoņa suns Funs atgriežas pie bērniem

Imanta Ziedoņa jubilejas gadā pie bērniem no jauna ciemos nāk Imanta Ziedoņa pasaku tēls suns Funs. Ziedoņa muzejs zinātkāro suņa Fuņa tēlu radījis, lai turpmāk tas sarunātos ar pirmsskolas vecuma bērniem muzejā Murjāņos, Rīgā un citur Latvijā.

Dzejniekam Imantam Ziedonim arvien ir rūpējis dot bērniem pilnīgu un kvalitatīvu priekšstatu par pasauli, kurā viņiem jādzīvo. “Imants Ziedonis bērnus uzskatīja par līdzvērtīgiem sarunu biedriem. To apliecina arī dzejnieka darbošanās bērnu literatūras veicināšanā un radītā literatūra bērniem – pasakas, ābece, iecere par enciklopēdiju sēriju bērniem. Domājām, kā mūsdienu “digitālos bērnus” radoši izglītot par apkārtnē un pasaulē notiekošo. Iedvesmu meklējām Imanta Ziedoņa “Pasaka, kurā spelējas, spelējas, kamer sāk spēlēt”, kur galvenais varonis ir suns Funs. Ar suņa Fuņa palīdzību Ziedoņa muzejs uzsāk ceļu pie bērniem, lai stāstītu un parādītu, cik bagāta un nozīmīga ir Latvija un mūsu kultūra,” stāsta Ziedoņa muzeja vadītāja Rūta Šmite. Ziedoņa muzejam tas ir jauns sākums – plānots, ka suns Funs stāstīs par Latvijas dārgumiem animācijas filmiņās, veidos izzinošas darba lapas, Murjāņos sagaidīs pirmsskolas vecuma bērnu auditoriju un rotaļāsies ar bērniem Rīgas pirmsskolas izglītības iestādēs.

Kopā ar talantīgu komandu radīts mākslinieciski augstvērtīgs suņa Fuņa tēls. Šī tēla un pirmās animācijas filmiņas radīšanā piedalījās fonda “Viegli” un muzeja radošās komandas, dizaina studijas “Overpriced” mākslinieki, bērnu grāmatu autore Agnese Vanaga, animators Zigfrīds Niklavičs un citi radošie prāti.

Animācijas filmiņas pirmā epizode “Suns Funs un Rīga” radīta ar Rīgas domes finansiālu atbalstu. Ziedoņa muzejs ar īpašu suņa Fuņa programmu jau devies uz ciemos uz bērnudārziem Rīgā. Vairāk informācijas par muzeju un suni Funi var atrast Ziedoņa muzeja sociālo tīklu profilos: facebook.com/Ziedonamuzejs/instagram.com/ziedonamuzejs/ un mājas lapā.

Papildu informācija: Kristiāna Pauliņa kristiana.paulina@ziedonamuzejs.lv