Informācija izglītības iestāžu darbiniekiem

Pēdējo nedēļu notikumu kontekstā ir jāatgādina, ka Latvija ir drošas mājas visiem Latvijas iedzīvotājiem, jo esam spēcīgu organizāciju - ES un NATO dalībvalsts. Tajā pat laikā arī mūsu valstī iedzīvotāju viedokļi par notikumiem Ukrainā atšķiras, taču jāuzsver, ka šiem atšķirīgajiem viedokļiem nav nacionalitātes.

Aicinot saglabāt mieru, cieņpilnu attieksmi vienam pret otru, būsim vienoti, tādējādi spēcinot mūsu ģimenes, darba kolektīvus, izglītības iestādes un visu sabiedrību kopumā.

Šajā apkopojumā uzskaitīti materiāli, kas šajā trauksmainajā laikā palīdzēs ikdienas gaitās un darbā.

Drošība
 

  • Psiholoģiskās pašpalīdzības ieteikumu apkopojums krīzes situācijās - psiholoģiskās pašpalīdzības ieteikumi, lai iespējami vieglāk pārdzīvotu notiekošo -  atvērt šeit.
  • Kā rīkoties krīzes gadījumā (LV, RU, EN). Katram Latvijas iedzīvotājam būtu jāspēj parūpēties pašam par sevi, tādējādi ļaujot atbildīgajiem dienestiem krīzes pirmajās dienās sniegt palīdzību tur, kur tā visvairāk nepieciešama - atvērt šeit
  • Cilvēces pamatvērtība ir dzīvība - Katram cilvēkam ir tiesības uz dzīvību, brīvību un personas neaizskaramību. Katram cilvēkam pienākas visas tiesības un brīvības, neatkarīgi no viņa rases, ādas krāsas, dzimuma, valodas, reliģiskās, politiskās vai citas pārliecības, nacionālās vai sociālās izcelsmes, mantiskā stāvokļa, kārtas vai cita stāvokļa (ANO Vispārējā cilvēktiesību deklarācija) - atvērt šeit.
  • Informācijas ieguvei patērēt uzticamus informatīvos kanālus – Katram Latvijas iedzīvotājam ieteikums lietot tikai patiesus informācijas avotus – valsts un pašvaldību mājas lapas, sociālo tīklu kontus un valsts oficiālos mediju kanālus – tv, radio, portālus, laikrakstus u.c., izvairīties  un pielietot kritisko domāšanu, analizēt faktus. 
  • Psihoemocionāls atbalsts pedagogiem - bezmaksas psiholoģiskā palīdzība, kas ir pieejama visu diennakti. Krīzes laikā, kad izjaukts ierastais dzīves ritms un jāievēro dažādi ierobežojumi, daudzi izjūt spriedzi. Lai izvairītos no tās sekām, psihologa konsultācija ir viena no efektīvākajām metodēm - atvērt šeit.

Sadarbība ar skolēniem
 

  • Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības nodaļa ir sagatavojusi jaunu tiešsaistes nodarbību “Propaganda. Karš Ukrainā”. Mērķauditorija: 9. -12. klašu skolēni, nodarbības ilgums 60 min. Laiks: 4. - 29. aprīlis - atvērt šeit
  • Kā sarunāties ar bērnu par karu un citām supersarežģītām tēmām – pedagogiem, vecākiem ir jārunā ar bērniem un jauniešiem par satraukumu, kas radies bērnos, arī pieaugušajos – jāstāsta, ka pasaulē, kurā valda pieklājība, laipnība, savstarpējā cieņa, kur problēmas tiek risinātas bez spēka izmantošanas, ir vēl citas situācijas, kas raksturojamas kā satraucošas - atvērt šeit.
  • Nē – etniskiem konfliktiem – kā rīkoties redzot un saskaroties ar etniskas dabas konfliktiem - atvērt šeit.
  • Jaunā Rīgas teātra galvenā režisora Alvja Hermaņa paziņojums sabiedrībai - https://www.facebook.com
  • Vēsture – Krievija un Ukraina - vēsturnieka Valda Klišāna lekcijas Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā - atvērt šeit.
  • Kas ir patiesi informācijas kanāli - Informācijpratība. Medijpratība. Patiesa un maldinoša informācija – padomi,  kurus šobrīd katram Latvijas iedzīvotājam būtu vērtīgi noskatīties un sev atgādināt – atvērt šeit.