Foto

Informācija vecākiem par pašvaldības pirmsskolas izglītības pakalpojumiem

Uzsākot jauno, 2020./2021. mācību gadu, Rīgā durvis vērs jauns bērnudārzs - Rīgas pirmsskolas izglītības iestāde “Ligzdiņa” (Apuzes iela 74, Zemgales priekšpilsēta) un Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes “Mežaparks” filiāle Stokholmas ielā 24 (Ziemeļu rajons), kas būs pirmais pašvaldības bērnudārzs, kurš apmācībai izmantos Dr. Marijas Montesori pedagoģiskās metodes. Kopā ar citām iestādēm jaunā mācību gada sākumā papildus būs atvērtas 28 grupas, tādējādi nodrošinot vietas vēl 558 mazuļiem.

Šis būs otrais mācību gads, kad par pakalpojumiem Rīgas pašvaldības bērnudārzā vecākiem nebūs jāmaksā. Tas ietver pirmsskolas izglītības programmu apgūšanu, ēdināšanu, atbalsta personāla palīdzību (logopēds, izglītības psihologs u.c.).

Sadarbība ar privāto izglītības pakalpojuma sniedzēju  

2020. gadā Departaments ir noslēdzis sadarbības līgumus ar 163 privātajām izglītības iestādēm, nodrošinot pašvaldības līdzfinansējumu  vairāk nekā 5000 bērniem.

Kāda ir piešķirtā pašvaldības līdzfinansējuma summa? 

Pašvaldības līdzfinansējuma apmērs vienam bērnam vecumā no pusotra gada līdz četriem gadiem ir 250.61 eiro, bet bērnam obligātās izglītības vecumā (5-6gadīgiem) – 188.71 eiro. Pašvaldības līdzfinansētās privātās pirmsskolas izglītības iestādes, ar kurām ir noslēgti līgumi par līdzfinansējumu, ir atrodamas Departamenta interneta vietnē, sadaļā iestāžu katalogs 

Nosacījumi, lai  saņemtu pašvaldības līdzfinansējumu

Šobrīd kārtību regulē 16.02.2016. Rīgas domes saistošie noteikumi Nr. 191  “Kārtība, kādā Rīgas pilsētas pašvaldība īsteno pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkciju”. Pašvaldības līdzfinansējumu pirmsskolas izglītības pakalpojuma nodrošināšanai privātajā izglītības iestādē piešķir un izmaksā, ja pastāv visi turpmāk minētie nosacījumi:

1. bērns ir vismaz pusotru gadu vecs;
2. bērna un vecāku vai bērna likumiskā pārstāvja dzīvesvieta ir deklarēta Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā;
3. ja vecākam nav līgumsaistību ar pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādi, ar citu privāto pirmsskolas izglītības iestādi vai par pašvaldības līdzfinansējumu auklei;
4. valsts izglītības informācijas sistēmas datubāzē ir reģistrēti dati par to, ka bērns ir uzņemts un apgūst pirmsskolas izglītības programmu Privātajā izglītības iestādē;
5. privātās izglītības iestādes dibinātājs ar Departamentu ir noslēdzis sadarbības līgumu un līgumu par pašvaldības līdzfinansēta pirmsskolas izglītības pakalpojuma nodrošināšanu;
6. bērnam nav izsniegts pirmsskolas izglītības programmas satura apguves vērtējums un izziņa par satura apguvi.

Vecāki var izmanot pašvaldības līdzfinansējumu auklītes pakalpojumiem, ja bērns vēl nav nodrošināts ar vietu bērnudārzā 

Rīgas pašvaldība auklei par pilna laika uzraudzības pakalpojuma sniegšanu (ne mazāk kā 8 stundas darba dienā) par vienu bērnu šobrīd maksā 145.22 eiro mēnesī lielu līdzfinansējumu. Auklītes pakalpojumu piedāvā tiem bērniem, kuriem nav vēl nodrošināta vieta pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē. 

Vecākiem jāzina, ka gadījumos, ja viņi saņem uzaicinājumu apmeklēt pašvaldības pirmsskolu, bet no šī uzaicinājuma atsakās par labu aukles pakalpojumam, tad viņi nevar pretendēt uz aukļu pakalpojuma līdzfinansējumu. Tas pats notiek, ja vecāki izņem bērnu no pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes.

Pagājušajā gadā pakalpojumu sniedza apmēram  719 aukles/mājdārziņi, kas reģistrējušies Valsts ieņēmumu dienestā un reģistrējušies Bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēja reģistrā. Aukles pakalpojumu izmanto apmēram 1500 bērni.

Attēls pixabay.com

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit