Foto

Integrācijas projekts “Mūsu tautasdziesmas MEMĒS”

Projekts “Mūsu tautasdziesmas MEMĒS” noslēdzies ar konkursa darbu izstādes atklāšanu un konkursa dalībnieku apbalvošanu 2019. gada 31. oktobrī NVO namā, Ieriķu ielā 43a, Rīgā.

Notikumu mērķis bija veicināt tautasdziesmu tradīciju saglabāšanu 21. gadsimta formātā, popularizējot tās skolu jauniešu vidū, vienlaikus veicinot dziļāku izpratni par kultūru daudzveidību Latvijā. Projektā iesaistīto skolu jaunieši gūtajā pieredzē pilnveidoja zināšanas par dažādu tautu tradīcijām un kultūrvēsturisko mantojumu un attīstīja radošumu, noslēguma konkursā veidojot asprātīgus risinājumus tautasdziesmu MEMĒS. Dažādās aktivitātes mazākumtautību un latviešu skolu jaunatnei nodrošināja iespēju konstruktīvi līdzdarboties, savstarpēji veicinot starpkultūru kontaktus un sekmējot vienlīdzību un piederības sajūtu Latvijai.

Dalībnieki tikās kopīgās radošās darbnīcās skolās un Krišjāņa Barona muzejā. Sekot projekta norisēm un balsot par konkursa darbiem bija aicināts ikviens. Konkursā pirmo vietu un skatītāju simpātiju guva Rīgas 6. vidusskolas skolnieks Rūdolfs, O. Kalpaka RTDP skolēniem Megijai 2. vieta, Ričardam 3. vieta, Emīlijai Martai un Rēzijai 4. vieta.

Kopumā tika radītas 54 MĒMES, izmantojot dažādas tautasdziesmas. Finālā iekļuvušos darbus var aplūkot https://www.facebook.com/tautasdziesmaMEMES/, konkursa dalībnieku darbi drukātā veidā tiks eksponēti ceļojošās izstādēs skolās.

Projektu “Mūsu tautasdziesmas MEMĒS” īstenoja Latvijas Ukraiņu biedrību apvienība (LUBA) sadarbībā ar biedrību “Sadarbības platforma”, iesaistot Rīgas 6. vidusskolu, Rīgas Igauņu pamatskolu, Rīgas Ukraiņu vidusskolu un O. Kalpaka daiļamatniecības pamatskolu. Finansiāli atbalstīja Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Vairāk informācijas par projektu: Dita Barona, baronamuzejs@gmail.com. projekta publicitātes speciāliste Anita Smeltere, anita.smeltere@gmail.com

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit