Foto

Interesantie ceļojumi Rīgas 256. pirmsskolas izglītības iestādē

Rīgas 256. pirmsskolas izglītības iestādes 1. grupas ‘’Saulespuķe’’ bērni aprīlī uzsāka interesantu ceļojumu cirka pasaulē.

Bērni skatījās video ierakstus, iepazina dažādus cirka māksliniekus (akrobāti, žonglieri, iluzionisti, klauni, dzīvnieku dresētāji utt.) un viņu priekšnesumus. Skolotāja Marina vienas dienas rītuā pat iejutās iluzionista tēlā. Bērni bija sajūsmā par skolotājas rādītajiem trikiem. Bērni plānoja arī savu priekšnesumu. Radīšanas procesā audzēkņi varēja izpaust savas spējas un izvēlēties priekšnesuma numuru. Cirka izrādi vadīja skolotāja Ruta, kura bija cirka mākslinieka - klauna - lomā,  bet atbildīgā par mūzikas pavadījumu bija mūzikas skolotāja Jeļena. Ierobežojumu dēļ skatītāji (vecāki) izrādi varēja noskatīties attālināti, bet tas netraucēja nodot visas pozitīvās emocijas.

Darbošanās laikā ar bērniem skolotāja varēja pārrunāt par mājdzīvnieku un savvaļas dzīvnieku piedalīšanos triku demonstrēšanā, uzsverot, ka šobrīd noteikumi liek ievērot dzīvnieku aizsardzību. Tika pārrunāts, ka savvaļas dzīvnieciņiem dalība izrādēs ir nedabiska uzvedība un dabā sastopoties ar tiem ir jāievēro drošības noteikumi. Bērni secināja, ka cirka trikiem piemērotāki ir mūsu draugi mājdzīvnieki – sunīši un kaķīši.

6. grupas ‘’Smaidiņš’’ bērni sastādīja savu ceļojuma plānu un uzsāka virtuālo ceļojumu pa dažādām zemēm, izzinot to atrašanās vietas, cilvēkus, to kultūru, tradīcijas un dzīvniekus. Tēmas aktualizācijas posmā bērni stāstīja, kādās valstīs viņi ir bijuši, ar kādu transportu ir ceļojuši un kur virtuāli vēlētos aizceļot.

Bērni jau ir iepazinuši Austrāliju, tās kultūru un populārākos dzīvniekus. Tika izzinātas Āfrikas iedzīvotāju kultūras īpatnības, pievēršot uzmanību tērpiem, dejas stilam, muzikāliem instrumentiem (bungas). Bērni aizrautīgi gatavoja dažādas rotas. Bija sarīkots koncerts ‘’Spēle uz bungām un dejas’’. Bērniem Āfrikas tēma ļoti iepatikās. Brīvajā laikā viņi patstāvīgi pulcējās, lai spēlētu dažādus ritmus un dejotu, piemērītu pašdarinātās rotas. Pēc ceļojuma Āfrikā bērniem radās jautājums: "Kāds ir latviešu nacionālais instruments?" Bērni iepazina kokli, uz īsu brīdi atgriežoties Latvijā.

Nākamā ceļojuma pietura - Ēģipte. Bērnu jautājumi: "Kas ir mūmija? Kas ir faraons un kā tiek celtas piramīdas?" Uz šiem jautājumiem tika meklētas atbildes. Audzēkņiem ļoti patika un interesants bija uzdevums -  uzrakstīt savu vārdu seno Ēģiptiešu valodā, kurš tika pielikts pie bērnu skapīšiem .

‘’Saulespuķes’’ bērni turpina ceļojumu ‘’Dažādu profesiju pasaulē’’, bet grupas ‘’Smaidiņš’’ ceļotāji turpina savu ceļu apkārt pasaulei ar profesionālu gidu – skolotāju Irinu.

Materiālu sagatavoja vadītājas vietniece izglītības jomā A.  Ferdate sadarbībā ar skolotājām I. Dubčaku, M. Larionovu un R. Ņevidomsku.

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit