Foto

Izaugsmes treneres Agitas Šmitiņas nodarbības ”Ceļā uz sevi”


Projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros, no 17. janvāra līdz 21. februārim 8. - 11. klašu skolēniem tika piedāvātas personīgās izaugsmes treneres Agitas Šmitiņas 10 nodarbības "Ceļā uz sevi" par sevis izzināšanu, mērķa izvirzīšanu un to sasniegšanu profesionālajā karjeras nākotnē.

8. klašu skolēni praktiski mācījās izpētīt sevī, savus dotumus, talantus, izmantojot vadītājas izstrādāto metodi "Tava Pasaule".

10. klašu skolēni praktiski mācījās izvirzīt savus nākotnes mērķus, sastādīt mērķu sasniegšanas soļus, izmantojot "Karjeras kompass" metodes elementus; veicot uzdevumus, attīstīs karjeras vadības prasmes.

9. un 11. klašu skolēni mācījās praktiski pieņemt lēmumu par studiju vai profesijas izvēli. Grupas nodarbībā tika izmantota vadītājas izstrādātā metode "Tava izvēle". Ar kartiņu palīdzību, tika veicināta jauniešu saruna par profesionālo nākotni, kā arī tika aktivizēts pašnovērtēšanās un lēmumu pieņemšanas process.

"Nodarbība palīdzējā saprast, kādiem jābūt pirmajiem soļiem karjeras izvēlē, kā arī palīdzēja "visu sakārtot pa plauktiņiem. Vadītāja deva noderīgu informāciju par to, kur var meklēt atbalstu, ja neiesi pārliecināts savā karjeras izvēlē. Strādājot grupā, varējām diskutēt par to, kas ir vissvarīgākais un kā pēc iespējas ātrāk sasniegt savus mērķus. Nodarbības beigās es nonācu pie secinājuma, ka viss sākas ar pašizzināšanu un attīstību. Nodarbība ļoti noderīga nākotnes lēmumu pieņemšanai", saka projekta dalībniece Dana Marija Murova (11.a kl.).

"Nodarbība bija produktīva. Man ļoti patika iespēja strādāt ar kartītēm, uz kurām minētas darbības, kuras jāveic, lai iepazītu sevi un pieņemtu pareizo lēmumu. Sakārtojāt prioritātes vizuāli, kļuva skaidrāks, kā izzināt sevi un pieņemt apzinātu lēmumu par profesionālo nākotni. Paldies par iespēju!", karjeras projekta nodarbību vērtē Elīza Kalniņa (11.a kl.).

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit