Izdod Ērikas Bērziņas dzejoļu krājumu bērniem “Mammas dzejoļi”

Laikā, kad ģimenes vairāk nekā jebkad agrāk piedalās bērnu mācību norisēs, izdevniecība “Liels un mazs” sagaida jauno mācību gadu ar Ērikas Bērziņas dzejoļu krājumu bērniem un viņu ģimenēm “Mammas dzejoļi”, ko ilustrējusi Anna Vaivare. Grāmatas atvēršanas lasījums notiks 6. septembrī plkst.14.00 festivāla “Dzejas dienas” pasākuma “Ūdensdzeja” ietvaros peldošajā galerijā Noass uz AB dambja.

Krājums veidojies kā poētiski vērojumi par attiecībām kuplā ģimenē, izmantojot gan bērnu, gan vecāku skatapunktus, lai radītu dzīvu ģimenes kopības izjūtu. Savā ziņā tā ir ģimenes dienasgrāmata, bērni dzimst, aug, veidojas savstarpējās attiecības, tiek piepildīta, atklāta un aizvien paplašināta viņu pasaule. Taču dzejoļu tēlainība un autores spēja jebkurā ikdienas situācijā, kas tik pazīstama visām ģimenēm ar maziem bērniem, atrast kontrapunktu dažādu vecumu atšķirīgajiem redzējumiem, padara šo ģimeni par savējo ikvienam lasītājam.

Dzejoļi rāda mammas un bērnu dzīvi kā spēli, kurā noteikumi un uzdevumi nemitīgi mainās, bērniem augot, un katrs ģimenē ir šīs aizraujošās spēles dalībnieks. Mammas un bērnu acīm skatīta, ģimene ir dinamiska atklājumu un pārsteigumu iespēja, jo mīlestība un iejūtība rada jauno un interesanto arī no ikdienas darbiem, rutīnas, strīdiem un putras katliem.

Arī Ilustratore Anna Vaivare pratusi izvairīties no idilliskuma un statiskuma ģimenes “iekšējās dzīves” atveidojumā, vizuāli akcentējot kustību, tempu, krāsainību. Ilustrācijas, kurās mamma spēj atrasties visās vietās vienlaikus, atrodas vieta arī kaķim, vārnām un citiem svarīgiem ģimenes locekļiem, bet uz gājēju pārejas dzīvo īsta zebra.

Grāmatas emocionālā vide ir lasītājam ļoti iedvesmojoša. Grāmata būs vienlīdz saistoša lasāmviela visai ģimenei. Krājuma dzejoļi savieno bērnus un pieaugušos, ļaujot katram vecumam saprast un pārdzīvot notikumus atbilstoši savai pieredzei un veidot sarunu par savu ģimeni. 

 Ērika Bērziņa dzejā bērniem debitējusi ar publikācijām gadagrāmatā “Garā pupa”, vairākkārt piedalījusies bērnu literatūras lasījumos, kas saistīti ar Jāņa Baltvilka balvas pasniegšanas pasākumiem; viņa ir arī žurnāla “Mans Mazais” galvenā redaktore. Māksliniece Anna Vaivare savu vietu Latvijas un pasaules ilustrācijā iekarojusi pamazām un ar pacietību, gan veidojot komiksus komiksu žurnālam “Kuš!”, gan ilustrācijas bērnu un pieaugušo grāmatām. Anna Vaivare piedalījusies sērijsa BIKIBUKS veidošanā, 2016. gadā saņēmusi Jāņa Baltvilka balvu grāmatu mākslā par ilustrācijām Leona Brieža dzejas krājumam “Saputrotā putra”, savukārt Ineses Zanderes bilžu grāmata “Zirgā” ar Annas Vaivares ilustrācijām 2017. gadā ieguvusi “Zelta ābeles” apbalvojumu kā gada skaistākā grāmata bērniem.

Grāmatas izdošanu atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds.
Izdevniecības “Liels un mazs” grāmatas par vislabāko cenu iespējams iegādāties izdevniecības birojā Tērbatas ielā 49/51-12 un mājas lapā www.lielsmazs.lv, kā arī visos lielākajos grāmatu veikalos un citur. Sekot izdevniecības jaunumiem var sociālo tīklu kontos: facebook.com/lielsunmazs un instragram.com/lielsunmazs

 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit