Izglītojošs seminārs “Koučinga un izglītojošo spēļu pielietojums karjeras konsultanta darbā ar skolēniem”

15.augustā Rīgas NVO namā tikās vairāk nekā 70 karjeras pedagogi - konsultanti no visas Latvijas. Semināra ietvaros karjeras pedagogiem – konsultantiem bija iespēja gūt praktiskas zināšanas par to, kā ikdienas darbā darboties izmantojot koučinga un izglītojošo spēļu elementus.

Semināra pirmajā daļa dalībniekiem bija iespēja uzzināt par to, kas ir koučings, kā to iespējams iedzīvināt ikdienas darbā ar skolēniem, veidojot mērķtiecīgu darbu karjeras jautājumos, un par izglītojošajām dzīves spēlēm un iespējām tās izmantot, kā neformālas izglītības metodi skolās. Lekciju par koučinga paņēmieniem darbā ar skolēniem pasniedza Mg.oec., koučs (bizness, ģimene, attīstība) Inese Matvejeva – Gērena. Lekciju par izglītojošo dzīves spēļu izmantošanu kā neformālās izglītības metodi izglītības iestādē vadīja izglītojošo dzīves spēļu trenere Inga Kranāte, kuras lekcijas laikā bija iespēja izprast izglītojošo dzīves spēļu mērķus, būtību, norises gaitu un saistību ar kompetenču pieeju mācību saturā.

Semināra otrajā daļā karjeras pedagogiem – konsultantiem, bija iespēja pašiem izdzīvot izglītojošās dzīves spēles garšu, piedaloties praktiskajās nodarbībās un iejūtoties savu skolēnu lomās. Praktiskajā nodarbībā par koučingu karjeras konsultanti – pedagogi, izmēģināja to, kā tas ir veicināt skolēnus domāt vairāk pašiem. Praktisko nodarbību noslēgumā semināra lektori atbildēja uz interesējošajiem jautājumiem un dalījās pieredzē, kas gūta vadot izglītojošās dzīves spēles dažādās izglītības iestādēs visā Latvijā.

Semināru organizēja biedrība “Dzīves kvalitātes studija “FunA”” (reģ. nr. 40008220755). Plašāka informācija par izglītojošajām dzīves spēlēm (karjera, komanda, izvēle, nauda, līderi u.c.) un sadarbību ar izglītības iestādēm pieejama biedrības mājas lapā http://www.funa.lv/izglitojosas-speles/ .

Informāciju sagatavoja: Liene Niedola, Biedrības “Dzīves kvalitātes studija “FunA”” izglītojošo spēļu trenere, e-pasts: studija.funa@gmail.com

 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit