Iznākusi skolēnu veidota “Rīdzinieka iedvesmas grāmata”

Rīgas 85.vidusskola, Rīgas Klasiskā ģimnāzija un Rīgas Lietuviešu vidusskola izdevusi kopīgi veidotu plānotāju nākamajam gadam “Rīdzinieka iedvesmas grāmata”.

Līdzās 2019.gada kalendāram grāmatā apkopotas skolēnu pārdomas, kuras radušās, īstenojot aktivitātes Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Rīgas 85.vidusskolas sabiedrības integrācijas projekta “Rīdzinieka iedvesmas grāmata” mērķis bija pievērst skolēnu uzmanību procesiem Rīgas pilsētas kultūras telpā kā savdabīgai komunikācijas formai, kas skaidro, iedvesmo un interpretē vēsturiskos procesus mūsdienu sabiedrisko norišu kontekstā.

20.gadsimta sarežģītā vēsturiskā pieredze teātra izrādēs tika aplūkota caur Austras Skujiņas Ojāra Vācieša dzejas prizmu. Pēc Žaņa Lipkes memoriāla apmeklējuma un Māra Bērziņa romāna “Svina garša” dramatizējuma noskatīšanās skolēnu pārdomas saistījās ar cilvēka atbildību un vietu sabiedrībā, neatkarīgi no etniskās piederības vai politiskās varas uzspiestajām normām un ierobežojumiem 20. gadsimtā un mūsdienās.

“Rīdzinieka iedvesmas grāmatā” skolēni stāsta par dažādiem iedvesmas avotiem – pilsētvidi, tradīcijām, līdzcilvēkiem un vēsturiskām personībām. Projekta darba grupa cer, ka “Rīdzinieka iedvesmas grāmata” veicinās iecietību un palīdzēs novērst diskrimināciju, kā arī motivēs novērtēt dzīves vērtību un uzņemties atbildību jebkurā situācijā.

Rīgas 85.vidusskolas sabiedrības integrācijas projekts “Rīdzinieka iedvesmas grāmata” tika finansēts Rīgas domas Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

 

Sagatavoja: projekta koordinatore A.Zariņa

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit