Izskan projekts “Mūsu vērtības”

Ar Latvijas gadadienas svinībām Rīgas 173. pirmsskolas izglītības iestādē noslēdzies sabiedrības integrācijas projekts “Mūsu vērtības”.

Projekta ietvaros kopā ar uzticamajiem sadarbības partneriem no Rīgas 172. pirmsskolas izglītības iestādes ielīgojām vasaras saulgriežus, Lielās talkas laikā izveidojām Draudzības puķu dobi, kurā nu jau iedzīvojušies desmit krāšņu rožu krūmu stādi, iepazinām Miķeļdienas svinēšanas tradīcijas.

Būtisks šī projekta uzdevums bija iepazīt mūsu tautas kultūrvēsturisko mantojumu – keramiku un podniecību. Par projekta līdzekļiem iegādājāmies māla masu. Pavasarī tika organizētas apmācības pedagogiem un bērniem. Pasniedzējas Kristīnes Tomsones vadībā iemācījāmies skatīties uz mālu kā materiālu, no kura rotaļājoties var veidot un radīt. Pusgada laikā grupās tapa skaisti priekšmeti – bļodiņas, krūzes, vāzītes, svečturi bērna plaukstas formā, kurus rudenī izstādījām kopīgai apskatei. Šīs lietas tagad kalpo kā skaists dekors svētkos, ļaujot mūsu mazajiem māksliniekiem apzināties padarītā darba vērtīgumu.

Protams, arī mūsu projekta sākotnēji plānotos uzdevumus ietekmēja ar Covid 19 saistītā drošības situācija valstī un daļu no pasākumiem vajadzēja vai nu pārcelt vai aizstāt ar citiem. Ar bērniem no Rīgas 172. pirmsskolas izglītības iestādes nevarējām tikties Baltā galdauta svētkos un arī Latvijas gadadienu svinējām katrs savā mājā – ierobežojumu dēļ.

Atskatoties uz projekta laikā paveikto, tomēr esam ļoti gandarīti par to, ka mūsu draugi no mazākumtautību bērnudārza, pie mums jūtas ar katru reizi drošāk, kopā ar mūsu bērniem iepazīst latvisko svētku svinēšanas tradīcijas un ir gatavi tās iedzīvināt savās mājās. Bet mūsu bērni mācās izprast citu vajadzības, darīt labus darbus un draudzēties.

Projekts tiek finansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Rakstu sagatavoja par projekta īstenošanu atbildīgā persona Rīgas 173. pirmsskolas izglītības iestādes vadītājas vietniece Vita Kaļva.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit