Izsludināts konkurss fotogrāfiem un putnu mīļotājiem

Izsludināts konkurss fotogrāfiem un putnu mīļotājiem

Darbus Latvijas Dabas muzeja organizētajā fotokonkursā „Mans putns 2019” aicinām iesniegt no 4. līdz 31. martam. Kā ierasts, fotogrāfijas komisija vērtēs četrās vecuma grupās – bērni, jaunieši, pieaugušie un seniori. Labākie darbi no 2019. gada 17. aprīļa būs skatāmi izstādē Dabas muzejā.

Pavasaris 2019. gadā sācies neparasti agri. Jau februāra vidū Latvijā novēroti vairāku sugu gājputni – dzērves, lauku cīruļi, ķīvītes, meža, baltpieres un sējas zosis, ziemeļu gulbji. Šie apstākļi var izrādīties labvēlīgi fotokonkursa dalībniekiem, kuri vēlas iemūžināt putnus gan neparasti agrajā pavasarī, gan pie putnu barotavām.

Fotokonkurss „Mans putns” ir viena no gaidītākajām aktivitātēm muzejā, un jau kopš 2002. gada daudziem fotogrāfiem–amatieriem un putnu mīļotājiem tā ir iespēja lepoties un plašākai publikai parādīt savus labākos fotomirkļus un draudzīgā sacensībā pacīnīties par godalgotām vietām.

Lai piedalītos konkursā, jāiesniedz nolikumam atbilstošas fotogrāfijas. Tās var būt uzņemtas gan ar profesionālo, gan amatieru fototehniku. Konkursa rīkotāji atgādina, ka derīgi ir attēli ar putniem, tajos nedrīkst būt redzami cilvēki. Galvenie vērtēšanas kritēriji ir kadra unikalitāte un oriģinalitāte.

Fotogrāfijas konkursam un aizpildīts iesniegums par dalību konkursā jāiesniedz Dabas muzejā līdz šā gada 31. martam vai jānosūta uz Latvijas Dabas muzeju K. Barona iela 4, Rīga, LV–1050 (pasta zīmogs 31. marts). Ar fotokonkursa „Mans putns 2019” nolikumu aicinām iepazīties muzeja mājaslapā. Vairāk informācijas pa tālr.: 67356041; e-pasts: dmitrijs.boiko@dabasmuzejs.gov.lv. Iesūtītie darbi tiks vērtēti četrās vecuma grupās – bērni (līdz 14 gadiem), jaunieši (15–25 gadi), pieaugušie (26–50 gadi) un seniori (vecāki par 50 gadiem). Katrs dalībnieks drīkst iesniegt ne vairāk kā trīs fotogrāfijas (formāts 30x40 cm).

Šogad konkursu atbalsta un balvas ir sarūpējuši: SIA „Baltijas Foto Serviss’’, AS „Latvijas Valsts meži’’, SIA „Brīvs", Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs, apgāds „Zvaigzne ABC” un žurnāls „Vides Vēstis”. Fotokonkursa uzvarētāju apbalvošana un izstādes atklāšana notiks 2019. gada 17. aprīlī Dabas muzejā.

Informāciju sagatavoja: Polīna Šķiņķe, Latvijas Dabas muzeja komunikācijas nodaļa, e-pasts: polina.skinke@ldm.gov.lv