Foto

“Jaņa Rozentāla Mākslas skola” iesaista projektā jauniešus no mācību pārtraukšanas riska grupas

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) jau otro gadu organizē projektu konkursu “Priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska jauniešu iesaiste jaunatnes iniciatīvu projektos”.

 Projekts tiek organizēts Izglītības kvalitātes valsts dienesta administrētā Eiropas Sociālā fonda projekta “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (8.3.4.0/16/I/001) ietvaros.

"Šis projekts ļāva man iepazīt ļoti skaistu vietu, to gleznot un zīmēt. Uzturoties vairākas dienas Liepas pagastā kopā ar meitenēm, kuras ir ļoti jaunas, grūtos apstākļos, bet par spīti ​visam - priecīgas un ambiciozas, ieguvu plašāku skatu uz dzīvi un privilēģijām, kuras iepriekš nebiju manījusi", lūk, tieši tik sirsnīgi skan vārdi no jauniešiem, par nesen noslēgušos projektu “Uzziedam!”

Jaunatnes iniciatīvas projekts “Uzziedam!” aizsākās no 2019. gada 1. augusta. Viena daļa tika īstenota Liepas pagastā. Projekta mērķis bija samazināt priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu, kā iemesli var būt visdažādākie, kā, piemēram, motivācijas trūkums, nepieciešamība kļūt par darba tirgus dalībnieku un citi cēloņi. Konkursu organizē RD IKSD, bet to īsteno “Latvijas Baleta un Dejas Ģilde” sadarbībā ar Profesionālās izglītības kompetences centru Nacionālo Mākslu vidusskolu (PIKC NMV), tāpēc arī radošums un darbs, bija projekta pirmās daļas pamatā. Tās bija gleznošanas, zīmēšanas, skicēšanas, filmu analīzes un lekcijas par laikmetīgo mākslu. Jāpiebilst, ka projektā piedalās ne tikai jaunieši, kas pēc mērķa atbilst projektam, bet arī citi interesanti, jo svarīgi, lai rastos sinerģija, lai būtu kopības un atbalsta sajūta.

Projekta otrajā daļā bija 10 mākslas terapiju nodarbību cikls, ko vadīja lieliska mākslas terapeite Laura Danilāne. Tās apmeklēja 12 NMV izglītojamie. Kopsummā projektā iesaistījās vairāk nekā 33 dalībnieki, no kuriem 15 jaunieši bija ar priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas risku.

Viens no projekta gala rezultātiem – izstāde ar Liepas pagasta ainavām – pašreiz ir apskatāma PIKC NMV struktūrvienībā “Jaņa Rozentāla Mākslas skola”, pirms tam tā bija redzama Liepas muižā, un vēlāk ceļos uz PIKC NMV struktūrvienību “Rīgas Horeogrāfijas skola”. Tika izveidots informatīvs buklets par projekta norisi un projekta laikā iegūto pievienoto vērtību. Taču pats nozīmīgākais ieguvums ir projektā iesaistīto jauniešu prieks un emocionālā labsajūta, kas mūsdienās ir tik ļoti svarīgs aspekts un priekšnosacījums veiksmīgam un gribošam darboties jaunietim.

Vēlamies pateikt lielu paldies:

  • Gitai Binānei un “Cerību centrs” iemītniekiem par mājīgo un silto uzņemšanu
  • Vitai Jurjānei - par meistarklašu vadīšanu
  • Laurai Danilānei par mākslas terapiju vadīšanu
  • Regīnai Kaupužai par pašaizliedzīgu administratīvo darbu
  • Baibai Gustei par lieliskām lekcijām
  • Annai Līgai Kļaviņai par ieteikumiem un padomiem

 

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit