Foto

Karjeras izglītības darbnīcas

9. janvārī Ziemeļvalstu ģimnāzijas 5. - 9. klašu skolēni, projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros, piedalījās ZINOO centra karjeras izglītības darbnīcās: 5. klases - "Ceļojums kosmosā", 6. un 7. klases - "Zemestrīce", 8. un 9. klases - "Spēļu teorija".

 

 

Projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros, 28. novembrī 1.-4. klasēm notika pasākums "Karjeras izglītības darbnīcas".

ZINOO sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti organizēja karjeras izglītības darbnīcas - interaktīvas un izglītojošas nodarbības ar mērķi praktiski atspoguļot inženierzinātņu spektru un ieinteresēt jauniešus apgūt kādu no inženierzinātņu nozarēm.

Nodarbību saturs saistīts ar studiju virzieniem Rīgas Tehniskajā universitātē un reizē informē jauniešus par studiju un karjeras iespējām.

 1. nodarbība "Gudrais plastilīns" - Gudrais plastilīns (ķīmiķis) - tiek sajauktas vairākas vielas, no kurām izveidojas plastilīnveida masa, kuru bērni pēc nodarbības var ņemt līdzi. Tika runāts par ķīmiķa, izgudrotāja u.c. profesijām.

2. "Ūdens nodarbība". Ūdens attīrīšana (biologs) - ar visiem pieejamiem dabas materiāliem netīrs ūdens tiek attīrīts, veicot pētījumu par tā kvalitāti pirms un pēc attīrīšanas. Tika runāts par biologa, ķīmiķa u.c. profesijām.

3. Būvniecības un arhitektūras nodarbība - "Zemestrīce". Mūsdienās, ceļot jaunas ēkas, tiek ļoti rūpīgi analizētas to konstrukcijas, lai tās spētu izturēt dažādus laika apstākļus, ugunsgrēkus un dabas katastrofas. Nodarbības laikā skolēni būvē torņus pēc dotajiem parametriem un pārbauda to izturību, simulējot zemestrīces sākšanos. Tika runāts par Arhitekta, celtnieka, būvinženiera u.c. profesijām.

Arī 1.- 4. klases skolēni, iesaistoties projektā, veidoja savas "Profesiju ābeces".

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit