Konference “Nākotne gudrā lauksaimniecībā”

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs š.g. 30. martā plkst. 10.00 organizē e-konferenci “Nākotne gudrā lauksaimniecībā”, kuras mērķauditorija ir vispārizglītojošo skolu audzēkņi (7.–9. klase), vecāki, skolu karjeras izaugsmes pedagogi, jaunatnes lietu speciālisti pašvaldībās, pamatskolu/vidusskolu pedagogi un – reģionu politikas veidotāji.

Strauji tuvojas mācību gada noslēgums 9.klašu audzēkņiem. Ko darīt tālāk? Turpināt mācības vidusskolā vai – nākamo triju gadu laikā apgūt ne vien vidusskolas kursu, bet arī kādu praktisku arodu, lai sāktu pelnīt patstāvīgi? Vēl ir laiks izdomāt. Tādēļ aicinām skolēnus, viņu vecākus, kā arī pedagogus piedalīties tiešsaistes konferencē "Nākotne gudrā lauksaimniecībā" par iespējām jau pēc 9. klases iegūt profesionālu izglītību un ātrāk iekļauties darba tirgū, ko rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) .

Konference notiks 30. martā no plkst. 10.00 līdz 13.30 un būs skatāma www.llkc.lv, kā arī LLKC feisbuka un youtube kontā.

Konferences programma

Reģistrēties dalībai konferencē var spiežot uz saites ŠEIT

Ikviens interesents šajā dienā varēs iepazīt aktuālo profesiju pieprasījumu lauksaimniecībā, kā arī uzzināt, kurās skolās Latvijā tās iespējams apgūt.

Pasākumā būs pieejama informācija kā par atalgojumu un izaugsmes iespējām dažādās lauksaimniecības profesijās, tā par veiksmes stāstiem, izvēloties savu dzīvi un darbu saistīt ar laukiem.

Pieredzē par jaunu un zinošu darbinieku piesaisti dalīsies Latgales lielākās augkopības saimniecības “Kotiņi” īpašnieks Aldis Ločmelis. LLU Lauksaimniecības fakultātes dekāne Dace Siliņa informēs par profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu augstākās izglītības iespējām Latvijas Lauksaimniecības universitātē, bet Veterinārmedicīnas fakultātes dekāns Kaspars Kovaļenko atklās, kādēļ pats savulaik izvēlējies veterināriju.

Konferencē piedalīties aicinātas 12 profesionālās izglītības iestādes no visas Latvijas, lai atbildētu uz jautājumu – kāpēc jaunietim būtu jāmācas tieši pie viņiem?

Konferencē piedalīsies:
Bebrenes vispārizglītojošā un profesionālā vidusskola;
Bulduru Dārzkopības vidusskola;
Daugavpils Būvniecības tehnikums. Izglītības programmas īstenošanas vieta "Višķi";
Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienība;
Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālā struktūrvienība;
Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālā struktūrvienība;
Kandavas Lauksaimniecības tehnikums;
Malnavas koledža;
Ogres tehnikums;
Smiltenes tehnikums;
Vidzemes Tehnoloģiju un Dizaina tehnikums;
Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola.
Latvijas Lauksaimniecības Universitāte.

Plašāka informācija – Maija Sirvide, LLKC projektu vadītāja, maija.sirvide@llkc.lv.

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit