LATVIEŠU SAPNIS SAPŅO PAR LATVIJU

Māksliniece Agnese Bule un viņas radītais „Latviešu sapnis” šoreiz sapņo par Latviju.  No 1. līdz 30. novembrim Bolderājas Mūzikas un mākslas skolā, Rīgā, Stūrmaņu ielā 31, būs apskatāma Agnese Bules darbu izstāde „Latviešu sapnis sapņo par Latviju”.

„Latviešu sapnis” kā mākslas iespēju klejojums latviešu mītu, vēstures, poētikas un identitātes pasaulē ar labsirdīga humora izjūtu aplūko latviešu tautas izcelšanās, attīstības, esamības un ikdienas eksistences tēmas. Latviešu pasaules robežas tiek radoši paplašinātas. To nodrošina sapnis, kura formā un ietvarā latviskā pasaule, kā arī latvieša tēls atrod savu jauno veidolu. Ar sapņa brīvības palīdzību māksliniece vienlaikus skatās Latvijas pagātnē, tagadnē un nākotnē.

Mākslinieces Agneses Bules radītais „Latviešu sapnis” savu pirmo plašāko vizualizāciju piedzīvoja 1999. gadā ar personālizstādi peldošajā galerijā NOASS, kas turpinājās ar Latviešu sapņa izstādēm daudzās Latvijas pilsētās un vietās (Ventspils, Madona, Valmiera, Lubāna, Daugavpils, Jūrmala, Salaspils, Vecpiebalga, Bauska, Jaunjelgava, Gulbene, Bulduri, Kauguri, Jelgava un Carnikava). Gandrīz visām no tām autore ir veltījusi arī vietai atbilstošu mītu vai pastāstu. Ar īpašu uzmanību jau kopš savas radīšanas pirmsākumiem „Latviešu sapnis” seko notikumiem Latvijā, Latvijas attīstībai un parāda to savā tēlu valodā. Māksliniece runā ar savu laiku un saviem laikabiedriem draudzīgi ironiskā mākslas un dizaina valodā un rosina mūs domāt, vai latvieša simbols ir tikpat statisks, cik latviešu mentalitāte?

Agneses Bules radītos darbus papildina autores rakstītie mīti vai stāsti, kas lasāmi 3 valodās – latviešu, krievu, angļu. Izstādē būs aplūkojami arī vairāki interaktīvi darbi un risināmi radoši uzdevumi.

14. novembrī plkst. 16.00 Agneses Bules darbu izstādi papildinās Ēnu teātris ar latviešu daudzšķautnaino īpatnību minēšanu.

Ar  Agneses Bules mākslas darbu un ēnu teātra principa palīdzību bērniem un jauniešiem iespēja interaktīvā veidā iepazīties ar latvieša un tā dabas dažādību. Dodamies mīklu minēšanas ceļā, kurā satiekam latvieti Rihardu, kas ''pielaiko'' dažādas profesijas, iemiesojas latviešu vēstures varoņu ādā, un izmēģina visu, ko dzīve piedāvā. Šajā ceļojumā kopā ar Rihardu mēs dodamies kopā un palīdzam gan vilkt deķi, kā kārtīgam latvietim pienākas, gan pūst pīlītes, gan sauli griezt. Katrai ēnu kombinācijai ir konkrēts nosaukums, ko izveidojusi māksliniece Agnese, tāpēc, visiem kas devušies kopā ar Rihardu ceļojumā ir iespēja minēt, kas ir attēlots katrā kombinācijā un iegūt mazu balviņu. Kā arī iespēja piedalīties ēnu veidošanā kopā ar latvieti Rihardu, jo latvietis mūžsenis ir vientuļnieks, bet viens nav karotājs un kopā taču ir jautrāk.

Ar mākslinieci Agnesi Buli būs iespējams tikties 1. novembrī plkst. 14.00 izstādes atklāšanā un 30. novembrī plkst. 16.00 izstādes slēgšanā, kad māksliniece pasākuma ietvaros vadīs arī meistarklases.

Mākslinieces Agneses Bules pasākumu kopumu  LATVIEŠU SAPNIS SAPŅO PAR LATVIJU atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas atbalsta biedrība.    
 

                                                                

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit