Foto

Latvijas Grāmatizdevēju asociācija aicina iesniegt darbus grāmatu mākslas konkursam

Latvijas Grāmatizdevēju asociācija aicina izdevējus līdz 2021. gada 29. janvārim pieteikties grāmatu mākslas konkursam “Zelta ābele”, kurā tiks apbalvotas 2020. gada skaistākās grāmatas.

Konkursa mērķis ir veicināt Latvijas grāmatizdošanas profesionālā un mākslinieciskā līmeņa izaugsmi un popularizēt sabiedrībā grāmatas, literatūru un lasīšanu, kā arī godināt Latvijā izdotās literatūras veidotājus.

Konkursā var piedalīties Latvijā reģistrēti grāmatizdevēji ar oriģināldizaina pirmpublicējumu Latvijā. Tām jābūt kārtējā gadā (2020) iznākušajām grāmatām, kā arī iepriekšējā gadā (2019) izdotajām grāmatām, kuras nav piedalījušās iepriekšējā gada konkursā. Kopoti raksti vai grāmatu sērijas konkursā var piedalīties tikai vienu reizi. Grāmatām jābūt iespiestām Latvijā reģistrētā poligrāfijas uzņēmumā.

Grāmatas vērtēšanai var iesniegt visi Latvijas grāmatizdevēji. Pieteikums jāiesniedz Latvijas Grāmatizdevēju asociācijā (Baznīcas ielā 37 - 3, Rīgā, LV-1010, Latvija; tālrunis 67217730, mob. 23558085; e-pasts: liva@gramatizdeveji.lv). Grāmatas jāiesniedz līdz 2021. gada 29. janvārim divos eksemplāros, pievienojot iesniedzamo grāmatu sarakstu un pieteikuma anketu ar informāciju par katru grāmatu, pēc vajadzības un vēlēšanās pierakstot nelielu anotāciju (līdz 1000 burtu zīmēm.). Pieteikuma anketa jānosūta arī elektroniski. Pirms grāmatu iesniegšanas nepieciešams sazināties, lai vienotos par precīzu laiku.

Dalība grāmatu mākslas konkursā “Zelta ābele” ir bez maksas.

Konkursa nolikums un dalībnieka anketa pieejama, atverot saiti ŠEIT 

Konkursu atbalsta Latvijas Republikas  Kultūras ministrija.

„Zelta ābele” ir stilizēta un vārdiska preču zīme, kas ir reģistrēts patents un pieder Miķeļa Goppera izdevniecībai „Zelta Ābele”.

Foto  Madara Dritāne

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit