Latvijas izdevēji aicina iepazīt Rīgu un tās vērtības

Ikgadējos Rīgas Svētkos 15. augustā Latvijas Grāmatizdevēju asociācija aicina rīdziniekus un tās viesus piedalīties pastaigā “Kultūras kanona vērtības Rīgā”.

Palūkojoties apkārt Rīgas pilsētvidē, mēs redzam ierastas ēkas, ielas, objektus, taču uzzinot konkrētu vietu stāstus, tās kļūst mums tuvākas. Ar laiku ieraugām, ka daudz kas ir savstarpēji saistīts, tas māca mūs domāt kopsakarībās. Kopā ar ekskursijas vadītāju dalībnieki aplūkos labi zināmas Rīgas vietas no pavisam cita skatupunkta. Katrā pieturā dalībnieki ne tikai uzzinās kultūrvēsturiskus faktus, bet arī tiks iepazīstināti ar kādu grāmatu, aktīvi līdzdarbojoties, atbildot uz vadītāja jautājumiem vai veicot kādu uzdevumu. Pastaiga paredzēta gan ģimenēm ar bērniem, gan citiem interesentiem, un tā rosina uzzināt ko jaunu par Rīgas vēsturi, Latvijas Nacionālās bibliotēkas dārgumiem un Latvijas kultūras kanonu.

Rīgas Svētku laikā, 15. un 16. augustā, Vērmanes parka apmeklētājus priecēs arī “Grāmatu iela”, kur būs sastopami Latvijas aktīvākie izdevēji ar savām jaunākajām grāmatām. Covid-19 drošības noteikumi pavasara mēnešos liedza izdevējiem rīkot grāmatu atvēršanas svētkus, tādēļ “Grāmatu iela” būs lieliska iespēja iepazīt jaunākās grāmatas.

Ekskursijas notiks 15. augustā plkst. 12.00; 13.00; 15.00; 16.00, katras ilgums ir pusotra stunda. Lai ievērotu drošības prasības, dalībniekiem jāpiesakās ekskursijai līdz 13. augustam, rakstot uz e-pastu liva@gramatizdeveji.lv.

Pasākuma organizatori aicina izvērtēt savu veselības stāvokli pirms apmeklēt kādu no pasākumiem, kā arī atgādinām, ka pasākumos jāievēro droša distanci no citiem apmeklētājiem.

Atbalsta: Rīgas dome un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Informācija: Līva Ostupe, tālr. 23558085