Latvijas kārtas laureāti konkursā “LIDICE 2021”

Noslēgusies Latvijas kārta 49. starptautiskajā bērnu mākslas izstādē – konkursā “LIDICE 2021” un publicēts darbu digitālais katalogs.

Laureātu saraksts pieejams Valsts Izglītības satura centra tīmekļa vietnē

UNESCO Ģenerālās asamblejas 2021.gadam izraudzītā tēma ir “Robots un mākslīgais intelekts”. Tādējādi 49. starptautiskajai bērnu mākslas izstādei-konkursam tika piedāvāta tēma “Robots un mākslīgais intelekts”, aicinot bērnus un jauniešus to atspoguļot savos mākslas darbos.

Kopumā Latvijas kārtā vērtēšanai tika iesniegti gandrīz 1000 darbi no visas Latvijas. Pēc Valsts izglītības satura centra žūrijas komisijas lēmuma dalībai konkursā Čehijā tika izvirzīti 190 labākie darbi.

Ņemot vērā Valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus, plašai auditorijai izstādi apmeklēt klātienē nav iespējams, tāpēc aicinām ikvienu interesentu apskatīt 49. starptautiskās bērnu mākslas izstādes – konkursa “LIDICE 2021” Latvijas kārtas laureātu darbu digitālo katalogu, atvērt ŠEIT.

Laureātu vidū arī piecas animācijas, tās iespējas aplūkot šeit:

https://youtu.be/jQkh8FaKyNY
https://youtu.be/na27KMVsYdo
https://youtu.be/JF8zENpf5rg
https://youtu.be/FRNa455xoPc
https://youtu.be/h3dlauFnuvw

Apbalvošanas pasākuma filmēšana notiks 2021. gada 11. februārī Rīgas Tehniskās universitātes Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātē. Fails ar apbalvošanas pasākumu tiks nosūtīts katram skolotājam uz viņa pieteikumā norādīto e-pasta adresi, lai sev un audzēkņiem vēlamā laikā to būtu iespējams noskatīties.

Darbi, kuri netiek izvirzīti konkursam Čehijā, jāizņem Bērnu un jauniešu centra “Laimīte” Rīgas Interešu izglītības metodiskajā centrā nolikumā noteiktajā kārtībā 2021. gada 8.,9.10.,11.15. vai 16. februārī.

Izstādi – konkursu organizē Valsts Izglītības satura centrs sadarbībā ar Rīgas Interešu izglītības metodisko centru, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu un Rīgas Tehnisko universitāti.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit