Foto

Latvijas labākiem rēķinātājiem lieliski rezultāti starptautiskajās sacensībās Igaunijā

Arī šogad Latvija pierādīja, ka esam vieni no labākajiem galvas rēķinos. Projekta „Rēķini galv" World Championship 2019 starptautiskais fināls notika 27. aprīlī  Igaunijā, nelielā pilsētiņā netālu no Pērnavas, Kilingi-Nõmme. Sacensības organizēja Tartu (Igaunija) izglītības projektu atbalsta grupa „MIKSIKE” sadarbībā ar Kilingi-Nõmme ģimnāziju. Šeit bija ieradušies labākie galvā rēķinātāji - nacionālo atlašu kārtu uzvarētāji no Igaunijas, Lietuvas, Slovēnijas, Ukrainas, Gruzijas un Latvijas.

Kilingi-Nõmme labākie 145 rēķinātāji no sešām valstīm klātienē mērojās spēkiem vairākās disciplīnās – saskaitīšanā, atņemšanā, reizināšanā, dalīšanā un skaitļu salīdzināšanā. Sacensību dalībnieki, tāpat kā nacionālajā atlasē, mērojās spēkos 6 dalībnieku vecuma grupās. Starptautiskās sacensību kārtas dalībnieki klātienē sacentās ar saviem vienaudžiem, kas uzvarējuši nacionālajās atlases kārtās. Viņu sacensību laikā gūtie rezultāti „tiešraidē” nonāca rezultātu tabulā, kur līdzjutēji, gan līdzjutējiem paredzētā telpā – Kilingi-Nõmme ģimnāzijas svinību zālē, gan mājās- pie saviem datoriem vai viedtālruņiem varēja savu atbalstāmo sniegumus salīdzināt ar citu šī vecuma grupas skolēnu rezultātiem. Šogad 28 starptautiskās kārtas dalībnieki no Latvijas tika nominēti no 3600 neklātienē startējušajiem un pēc tam 84 nacionālajā kārtā uzvarējušajiem finālistiem. Konkurence šogad bija ļoti nopietna, piemēram, Ukrainas atlases kārtā piedalījās vairāk ne kā 40 000 dalībnieku. Par spīti sīvajai konkurencei, Latvijas izlasei arī šogad bija ļoti labi rezultāti.

Kopvērtējumā Latvijas komanda ieguva vienu zelta un divas sudraba medaļas. Mums ir talantīgi jaunieši un labākie skolotāji.

4.-6. klašu grupā 1.vieta Sebastianam Eduardam Ivanovskim no Rīgas 25.vidusskolas 6.klases

4.-6. klašu grupā 2.vieta Tomasam Zilbertam no Rīgas 34.vidusskolas 4.klases

7.-12. klašu grupā zēniem 2.vieta Voiceham Rafaelam Ivanovskim no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 7. klases

Mums ir arī grūtās cīņās izcīnītas nozīmīgas divas ceturtās vietas:

7.-12. klašu grupā zēniem 4. vieta Aleksandram Semjonovam no Rīgas Valsts tehnikuma 1.kursa.

Veteranu klasē vīriešiem 4. vieta Aināram Mirkam no Rīgas

Pasākuma organizatori bija padomājuši arī par kultūras un radošu bērnu/jauniešu aktivitāšu programmu. Darbojās: Leduskapja dekoratīvo magnētiņu izgartavošanas darbnīca, Pītu vijumu dekoru izgatavošanas darbnīca, Disc-golf darbnīca un galda tenisa zāle. Pēc vakariņām bija draudzības vakars, kurā dalībnieki iepazīstināja viens otru ar savā zemē populārām spēlēm un dejām. Komunicējot ar dalībniekiem no citām zemēm, bija iespēja iepazīt vienam otru, nostiprināt svešvalodu zināšanas, iepazīt dažādu zemju kultūru un tradīcijas.

Nākošajā dienā Sacensību dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar Pērnavas pilsētu.

Liels paldies jāsaka Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam, Smiltenes un Ventspils pašvaldībai, kas finansiāli atbalstīja savu dalībnieku piedalīšanos starptautiskajās sacensībās. Paldies par atbalstu sakām arī  Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijai LETERA par iespējām sacensību dalībniekiem startēt vienotos formas krekliņos.

Turnīrs tika novadīts pēc starptautiskās izglītības projektu atbalsta grupas “Miksike” (Igaunija, Tartu) izstrādātās metodikas.

Sīkāka informācija par sacensībām un projekta plāniem aplūkojama www.miksike.lv

 

Informācija: Guntars Jirgensons
projekta “RĒĶINI GALVĀ” koordinators Latvijā
Rīgas 28.vidusskolas direktors
 

 

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit