Foto

Latvijas Universitāte aicina uz studiju festivālu skolēniem “LUniverss”

Skolēni, skolotāji, vecāki un citi interesenti tiek aicināti uz izzinošu, atraktīvu un krāšņu Latvijas Universitātes (LU) studiju festivālu “LUniverss”, kas notiks 3. un 4. martā LU Akadēmiskajā centrā.

Festivāls norisināsies abās Akadēmiskā centra ēkās – Zinātņu mājā un Dabas mājā. Skolēni varēs uzzināt par studiju iespējām LU, iepazīt LU Akadēmisko centru, kur jau pašlaik “dzīvo” daļa LU fakultāšu, “pielaikot” dažādas studiju aktivitātes, konsultēties ar studentiem, mācībspēkiem un nozares ekspertiem, atpūsties kopā ar grupu “Citi zēni” un kopumā labi un noderīgi pavadīt laiku.

Skolotājiem papildu visām aktivitātēm būs iespēja pulcēties īpašā atpūtas un sarunu telpā, kur pie kafijas tases varēs gūt dažādu LU speciālistu padomus, tikties ar LU vadību un mācībspēkiem, aprunāties ar kolēģiem vai vienkārši pavadīt laiku, kamēr skolēni apgūst Akadēmiskā centra plašās āres un iepazīst LU. 

Uz festivālu tiek aicināti skolēni, viņu vecāki, skolotāji, kā arī jebkurš interesents, kas vēlas uzzināt vairāk par studiju iespējām lielākajā Latvijas augstskolā. Festivāla norise un dalība visās aktivitātēs ir bez maksas, skolu autobusiem būs iespējams izmantot LU Akadēmiskā centra autostāvvietu.

“LUniverss” ir LU oriģināls piedāvājums – alternatīva ierastajai izstādei “Skola”, kas katru gadu notiek Ķīpsalas izstāžu kompleksā. Kā lielākā Latvijas augstskola ar plašāko studiju programmu piedāvājumu, LU vēlas sniegt topošajiem studentiem un viņu atbalstītājiem iespējami pilnīgu informāciju un iesaistes iespējas. ”LUniverss” būs visaptverošs, spožs, daudzveidīgs – gluži kā visums virs mūsu galvām, kam nav ne gala, ne robežu.

Kā uzsver LU rektors Indriķis Muižnieks: “Akadēmiskais centrs nav ieguvums tikai Universitātes studentiem un pētniekiem, bet tas ir pamats arī Latvijas izaugsmei nākamajā globālās ekonomikas un tehnoloģiju laikmetā, un tajā ikviens aicināts piedalīties. Tāpēc izglītības festivāla durvis ir atvērtas ikvienam – lai tas būtu topošais students vai pieredzes bagāts skolotājs.”

Pasākuma programma un informācija par konkrētām aktivitātēm divu dienu festivālā “LUniverss” tiks publicēta LU tīmekļa vietnē www.lu.lv. Tāpat aicinām pieteikties LU jaunumiem skolēniem un skolotājiem. Jautājumus par festivālu un skolēniem paredzētajām norisēm LU aicinām rakstīt uz skoleni@lu.lv

Aicinām informāciju par gaidāmo festivālu nodot skolotājiem, skolēniem, vecākiem – ikvienam, kuru interesē augstākā izglītība Latvijas Universitātē! Festivālā gaidīti arī tie, kas domā par studijām maģistrantūrā vai mūžizglītības iespējām.

Uz tikšanos festivālā – 3. un 4. martā no plkst. 9.00 līdz plkst. 18.00 LU Akadēmiskā centra Dabas un Zinātņu mājā, Torņakalnā, Jelgavas ielā 1 un 3, Rīgā.

Iemesli, kādēļ apmeklēt “LUniverss”:

  • Iepazīsti LU Akadēmiskā centra modernās ēkas – Dabas un Zinātņu māju, uzzini, kā izskatīsies topošā Rakstu māja.
  • Satiec visu 13 LU fakultāšu pārstāvjus – runā ar studentiem, mācībspēkiem, izcilām personībām, uzzini par plašajām studiju iespējām – daudzpusīgajām un kvalitatīvajām studiju programmām (LU ir vairāk nekā 150 studiju programmu!).
  • Tiecies ar karjeras speciālistiem, uzzini par savām stiprajām pusēm un noskaidro virzienu savai profesionālajai karjerai. Uzzini par aktuālo un tendencēm darba tirgū
  • Pārbaudi sevi nākotnes profesijā – laboratorijas darbos, dažādās izspēlēs un testos.
  • Ieklausies studentu un absolventu veiksmes stāstos, tevi noteikti tie iedvesmos.
  • Skolotājiem – īpaša atpūtas zona un sarunu telpa, iespēja uzzināt dažādu speciālistu padomus, tikties ar LU vadību un mācībspēkiem utt.
  • Uzzini par studentu sabiedrisko dzīvi, tiekoties ar LU Studentu padomi, kā arī noskaidro par LU ārpus studiju iespējām un duālo karjeru.
  • Piedalies festivālā, pavadi laiku pozitīvā gaisotnē un pārliecinies, ka kopā ar LU spēsi sasniegt dzīvē kvalitatīvus un ambiciozus mērķus.

Svini piektdienu kopā ar grupu “Citi zēni”, bet sestdienā izmēģini veiksmi lielajā loterijā.

Ilva Steķe, Latvijas Universitāte Komunikācijas departaments Studentu piesaiste nodaļas vadītāja vietniece, e-pasts: ilva.steke@lu.lv. Adrese: Raiņa bulvāris 19-341, Rīga, LV-1586

www.lu.lvwww.university.lv