Foto

Mācību gadam noslēdzoties, Kurzemes rajona bērnudārzi apspriež labās prakses piemērus

2. jūnijā Microsoft Team tiešsaistē tikās Kurzemes rajona pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāju vietnieki, metodiķi un pedagogi, lai dalītos pieredzē ar 2020./2021. mācību gada labās prakses piemēriem, īstenojot pirmsskolas izglītības saturu.

Tikšanās organizators bija Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes “Madariņa” Rīgas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības konsultatīvais centrs. Savā pieredzē dalījās četru Rīgas pirmsskolu pārstāvji.

Ar pirmsskolas izglītības programmas realizācijas dzīvē problēmām un to risinājumiem dalībniekus iepazīstināja Rasma Purmale, LU PPMF pirmsskolas un sākumskolas nodaļas lektore, atgādinot un akcentējot pirmsskolas izglītības satura īstenošanas mērķi.

Rīgas 14. pirmsskolas izglītības iestādes vadītājas vietniece, LU PPMF pirmsskolas un sākumskolas nodaļas lektore Inese Eglīte savā prezentācijā sniedza informāciju par atbalstošu un attīstošu atgriezenisko saiti bērnam.

Dace Nordmane, Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes “Viršu dārzs” metodiķe, sniedza ieskatu par vērtēšanu šajā pirmsskolā, praktiski demonstrējot, kā ikdienas mācību procesā notiek virzība uz sasniedzamo rezultātu.

Vinetas Jonītes, Rīgas 49.pirmsskolas izglītības iestādes vadītājas un Konsultatīvās padomes vadītājas, prezentācijā tik pārliecinoši “nolasāms” par bērnam personīgi nozīmīgu mācīšanās procesu pirmsskolā – bērnu un pieaugušo prieks burtiski dzirksteļo par iesaistīšanos tik aktuālajā notikumā – Pasaules hokeja čempionātā un citos Olimpiskā mēneša notikumos.

Ārija Ansberga tikšanās nobeigumā uzsvēra šādas pieredzes apmaiņas nozīmīgumu, kā arī atzīmēja, ka iepazīstināšanai ar pieredzi ikvienā no skartajiem tematiem nepieciešams ieplānot daudz ilgāku laiku. Jo tie visi ir nozīmīgi jautājumi un noteikti tiks skatīti arī turpmāk!

Materiālu sagatavoja Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes “Virsu dārzs” metodiķe  Dace Nordmane

Ilustratīvs attēls

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit