Foto

Mana nākotnes profesija

Martā Rīgas 71.vidusskolas 5. un 6.klašu skolēniem notika karjeras nodarbība “Mana nākotnes profesija”.

Sniedzot atbalstu skolēniem karjeras izglītībā, nodarbības vadīt tika uzaicināta profesionālā karjeras konsultante Agita Šmitiņa.

Pasākuma mērķis bija veicināt skolēnu interesi par sevi, izprast savas karjeras iespējas, pilnveidot izglītojamo patstāvību, kā arī veicināt bērnos uzņēmību un motivāciju mācīties, izvēlēties nākamo profesiju un izglītības ceļu atbilstoši savām spējām un interesēm.

Nodarbības sākumā konsultante pastāstīja par savu karjeras pieredzi. Agita mudināja skolēnus piedalīties dažādās aktivitātēs un pasākumos, tā iegūstot lielāku pieredzi jau skolas laikā. Konsultante uzsvēra tuvās nākotnes daudzu profesiju izzušanu un jaunu rašanos. Prasmes, kuras būs pieprasītas darba tirgū pēc 5, 10 gadiem, būs daudz citādākas. Dzīves laikā vajadzēs apgūst vairākas profesijas, būs jāpārkvalificējas un jāpieņem jauni izaicinājumi. Pasākuma noslēgumā tika analizētas jauniešu stiprās un vājās puses, ieskicēta nākotnes karjeras vīzija, kā arī skolēni spēja sniegt atgriezenisko saiti par iegūto informāciju pasākuma  laikā.

Savukārt februārī, kad Ķīpsalā norisinājās 26. starptautiskā izglītības izstāde “Skola 2020”, Rīgas 71.vidusskolas vidusskolēni vienuviet varēja ne tikai uzzināt svarīgāko, viesojoties izglītības iestāžu stendos, bet arī izmēģināt roku visdažādākajās profesijās.

Vienlaikus ar izstādi “Skola 2020” Ķīpsalā notika “Latvijas Grāmatu izstāde 2020”, kas piedāvāja tikties ar iemīļotiem rakstniekiem, baudīt autoru lasījumus, piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos un iepazīties ar izdevniecību jaunumiem un arī nopirkt grāmatas.

Pasākumi notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Informāciju sagatavoja: PKK Inga Tkačenko.