Mātes dienai veltīts bērnu rīts “Ciemos pie Runča Alberta”

Runcis Alberts Alberta ielā 12. Mākslinieks Gatis Buravcovs

Mātes dienai veltīts bērnu rīts “Ciemos pie Runča Alberta”

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” 2024. gada 12. maija plkst. 10.30 un 13.00 aicina ģimenes ar bērniem uz ikmēneša sarīkojumu “Ciemos pie Runča Alberta”.

Tradicionāli maija otrajā svētdienā, kad Latvijā atzīmē Mātes dienu, muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina ģimenes ar bērniem, lai šo dienu pavadītu sirsnīgi un radoši. Šoreiz sarīkojumā “Ciemos pie Runča Alberta” uzzināsim par ģimenes fotografēšanos 20. gs. sākumā, kopīgi varēs pagatavot orģinālu dāvanu māmiņai – jūgendstila ziedu motīviem rotātu foto rāmīti un protams nofotografēties muzeja foto salonā ar cepurēm un pavasara ziediem.

Sarīkojuma “Ciemos pie Runča Alberta” dalībnieki varēs uzzināt par fotografēšanās tradīcijām, apskatīt rīdzinieku fotogrāfijas no 20. gs. sākuma, kurās redzamas ģimenes ar dažāda vecuma bērniem. Senajās fotogrāfijas redzamais salonu interjers, tērpi un aksesuāri, kā arī fotogrāfiju dekoratīvais noformējums, ļauj noprast, cik nozīmīga loma bija fotogrāfijai. Bērni kopā ar pasākumu vadītāju Ivetu Sproģi dziedās jautras dziesmas, ies rotaļās un gatavos dāvanas savām māmiņām, krustmātēm un vecmāmiņām. Neiztrūkstošs pasākuma dalībnieks būs rokas lelle Runcis Alberts.

Uz pasākumu plkst. 10.30 aicināti pirmsskolas vecuma bērni, bet plkst. 13.00 – skolas vecuma bērni. Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ lūdzam pieteikt dalību iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi: jugendstils@riga.lv, Facebook lapā @RigaArtNouveau vai zvanot pa tālruņa numuru 67181465.

Pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana, kas var tik izmantota publicitātes vajadzībām. Sarīkojuma ilgums 60 min. Dalības maksa 5,00 EUR.

Papildu informācija: Iveta Sproģe, Rīgas valstspilsētas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” projektu vadītāja, E-pasts: iveta.sproge@riga.lv

 

Galerijas