Foto

Miķeļdienas gadatirgus Rīgas 215. pirmsskolas izglītības iestādē

Latviešiem Miķeļi iezīmē rudens saulgriežus, kad dilstošā saule nonākusi pusloka viduspunktā, kad diena un nakts ir atkal vienādā garumā.  Pirms Miķeļiem parasti beidzas visi ražas novākšanas darbi, līdz ar to Miķeļi iekrīt visbagātākajā laikā, tādēļ šajā dienā galdam jābūt ar ēdienu pārpilnam.

Miķeļdiena ar krāsainām lapām, patīkamu rosību un tirgošanās kņadu ienāca arī Rīgas 215. pirmsskolas izglītības iestādē, kurā tika atvērts “Miķeļdienas tirdziņš Usmas ielā”.

Kur vien skaties –  galdi ar bagātīgu piedāvājumu! Pārdevēji un viņu vecāki rūpīgi padomājuši, kā glītāk iekārtot tirgošanās vietu, parūpējušies arī kā noformēt savu preci un cenu zīmes, lai tā uzrunātu pircēju. Tirdziņā ikviens varēja iegādāties dažādus kulinārijas gardumus, rudens veltes, kā arī pašu rokām gatavotas lietas. Pārdevēji slavēja savu preci, savukārt pircēji centās ko gardu vai skaistu nopirkt, iedvesmoties pašgatavotiem darinājumiem citam gadu. Visos dalībniekos valdīja satraukums, daudzi staigāja ar groziņiem, jo gardumu tik daudz, ka nevar rokā saturēt!

Rīgas 215.pirmsskolas izglītības iestādē tirdziņu rīkošana ir skaista tradīcija, ko īpaši gaida bērni, bet tikpat nepacietīgi to gaida bērnu vecāki, jo gaisotne, Miķeļa apciemojums, rotaļas un jautrība valda pāri visam. Brīnišķīgā aktivitāte īpašu pateicību izpelnījusies no bērnu vecākiem. Tā uzskatāmi parāda pirmsskolas vecuma bērniem, kā vingrināt prasmes uzņēmējdarbībā, bērni mācās skaitīt, sadarboties, vingrināties kulinārijas prasmēs, novērtēt roku darbu darbojoties virtuvē un kopā pavadot laiku ar ģimenēm.

Gandarījums bija visiem pasākuma dalībniekiem un organizatoriem. Paldies mūsu atsaucīgajiem vecākiem par atbalstu preču sagādē! Paldies uzticīgajiem pircējiem, kuri apmeklēja mūsu tirdziņu, sagādājot prieku sev un mazajiem tirgotājiem!

Rakstu sagatavoja Rīgas 215.pirmsskolas izglītības iestādes vadītājas vietniece I.Martinsone

Galerijas