Foto

Necerēti liela skolēnu atsaucība Likteņdārza sveču konkursā

Gatavojoties Latvijas Republikas simtgades svinībām no 1. oktobra līdz 5. novembrim Likteņdārzs aicināja Latvijas skolu skolēnus veidot klasi pārstāvošās komandas, kopīgi vākt parafīnu un vecās sveces, lai piedalītos konkursā par lielāko novada sveci. Konkurss ir noslēdzies ar necerēti lielu atsaucību – tajā piedalījās 150 klases no 74 Latvijas skolām, kopā savācot 1704,18 kilogramus sveču materiāla.

Vislielākā atsaucība bija no Zemgales reģiona skolēniem - 60 klases no 22 skolām kopā savāca 685,31 kg sveču materiāla, viņiem seko Rīgas reģiona 51 klase no 20 skolām ar 554,15 kg, Latgales reģiona 14 klases no 13 skolām ar 186,40 kg, Vidzemes reģiona 10 klases no 9 skolām ar 160,37 kg un Kurzemes reģiona 15 skolas no 10 klasēm ar 117,95 kg sveču materiāla. Savukārt no klasēm pirmo vietu un īpašo balvu no Likteņdārza draugiem - hokeja kluba "Dinamo Rīga" saņem Ādažu vidusskolas 4.a klase, kuras skolēni bija savākuši 121.39 kg sveču materiāla. Otrajā vietā ierindojās Bauskas sākumskolas 6.b klase ar savāktiem 110.75 kg sveču materiāla, bet trešajā vietā - Tērvetes novada Augstkalnes vidusskolas 5.klase ar 58.35 kilogramiem.

“Esam ļoti priecīgi un aizkustināti par skolēnu lielo atsaucību. Domāt “zaļi”, darboties komandā un nest gaismu Latvijai tik nozīmīgajā jubilejā – tāds bija mūsu aicinājums, kuram atsaucās ne tikai skolēni, bet arī viņu ģimenes, kas tika iesaistītas sveču vākšanā. Kāda vecmāmiņa sveces atveda ar autobusu, citi sūtīja pa pastu. Dažas klases bija padomājušas arī par sūtījuma noformēšanu, bet īpašs prieks par pavisam mazākajiem konkursa dalībniekiem – bērnudārzniekiem”, uzsver Likteņdārza administratīvā direktore Linda Galino. “Konkursa ideja – kopīgi darboties vienota mērķa sasniegšanā – cieši sasaucas ar Likteņdārza veidošanas modeli, kas ir Latvijas tautas kopīgi veidota piemiņas vieta. 18.novembrī redzot Likteņdārza amfiteātrī izvietotās novadu lielsveces, ikviens konkursa dalībnieks varēs justies patiesi lepns, ka ir devis savu artavu šajā Latvijas simtgades sveču projektā!”

Pagājušajā nedēļā necerēti lielo sveču materiālu Likteņdārza darbinieki nogādāja SIA "Baltic Candles" ražotnē Dobelē, kur tas tiks pārkausēts jaunās svecēs, lai 18. novembrī Likteņdārzā no tām veidotu sveču kompozīciju atbilstoši katra reģiona skolēnu savāktā materiāla apjomam.

18. novembrī Likteņdārza amfiteātrī tradicionāli tiek sagaidīts saulriets, kas šajā vietā debesis un mūsu likteņupi Daugavu iekrāso brīnišķīgās krāsās. Šogad pasākumu sāksim ar lāpu gājienu no ieejas Likteņdārzā līdz amfiteātrim. Tam sekos sadziedāšanās, kurā piedalīsies jauktais koris „Alaine” un sieviešu koris „Anima”, kā arī Jūrmalas Kultūras centra jauniešu tautas deju kolektīva "Zālīte" priekšnesumi. Pasākumā tiks apbalvoti sveču konkursa uzvarētāji un godināti visi dalībnieki, pateicoties kuru savāktajam materiālam tapušas sveces, kuras veltītas Latvijas 100-gadei. No sirds pateicamies visām Latvijas skolām, kas iesaistījās sveču konkursā un aicinām visus apmeklēt konkursa noslēguma pasākumu 18. novembrī Likteņdārzā, lai klātienē skatītu un kopīgi iedegtu novadu sveču kompozīciju, kas Latvijas simtgades svinībās sasildīs mūsu sirdis.

Īpašs paldies konkursa atbalstītājiem - SIA "Baltic Candles", hokeja komandai „Dinamo Rīga” un Valsts izglītības satura centram!

Sveču konkurss norisinājās no 1. oktobra līdz 5. novembrim un tajā varēja piedalīties ikviena Latvijas skolas klase no 1. līdz 12. klasei, katrai klasei veidojot vienu komandu. Klases uzdevums bija savākt pēc iespējas vairāk parafīna, lietotas vai vecas sveces un līdz 5. novembrim tās nogādāt Likteņdārzā, Koknesē vai “Kokneses fonda” birojā Rīgā. Konkursa uzvarētāji ir Ādažu vidusskolas 4.a klase, kura savākusi visvairāk - 121.39 kg sveču materiāla. Viņi saņems īpašu balvu no Likteņdārza draugiem - hokeja kluba "Dinamo Rīga" - iespēju apmeklēt hokeja spēli un tikties ar hokejistiem. Detalizētāka informācija par konkursa dalībniekiem un viņu savākto sveču daudzumu atrodama Likteņdārza mājas lapā www.liktendarzs.lv.

Likteņdārzs ir unikāla, par Latvijas tautas ziedojumiem veidota piemiņas vieta un simbols Latvijas tautas izaugsmei. Līdzīgi kā Brīvības piemineklis, Likteņdārzs jau desmit gadus top Latvijas sirdī – Koknesē, uz salas Daugavā ar tūkstošiem Latvijā un ārvalstīs dzīvojošo tautiešu un uzņēmumu atbalstu. Te apvienojas izcila vides arhitektūra, ar Kokneses pussalas dabas un Daugavas plūduma krāšņumu, veidojot draugu aleju, ozolu sardzes ieskauto amfiteātri, daudzfunkcionālo sabiedrisko ēku, digitālo ekspozīciju “Liktens gāte”, Lielo kalnu un skatu terasi. Likteņdārzā tiek fiksēta tautas dzīvā atmiņa – katrs iestādītais koks, atvestais akmens ir ar konkrēta cilvēka, cilvēku grupas stāstu par Latvijas cilvēkiem un vēsturi. Kopš 2005. gada, kad tika sākts Likteņdārza projekts, ar tūkstošiem Latvijā un ārvalstīs dzīvojošo tautiešu un uzņēmumu atbalstu Likteņdārza izveidē ir ieguldīti vairāk nekā 3 miljoni eiro. Ik gadu Likteņdārzu apmeklē 70 000 – 100 000 apmeklētāju, no kuriem aptuveni 30% viesu ir bērni un jaunieši, un tas rosina un nostiprina latviskās kopības un nacionālās piederības sajūtu.

Sveču vākšanas tabula pa reģioniem 

Sveču vākšanas kopējā tabula

Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Pučka, Likteņdārza sabiedrisko attiecību speciālists

E-pasts: pr@koknesesfonds.lv

www.liktendarzs.lv  

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit