Foto

No talanta par personību, no personības par izcilību!

PIKC “Nacionālā Mākslsu vidusskola” Rīgas Baleta skola ir vienīgā valsts profesionālā baleta skola Latvijā, kas lepojas ar gandrīz gadsimtu senām tradīcijām, un  vienīgā skola Latvijā, kurā tās audzēkņi var iegūt profesionālo kvalifikāciju “baletdejotāja/s”.

Kopš skolas dibināšanas brīža 1932. gadā līdz pat šodienai Rīgas Baleta skola sagatavo izcilus māksliniekus Latvijas Nacionālajam baletam. Skola īsteno profesionālās ievirzes, profesionālās vidējās izglītības programmas un interešu izglītību. Skolā ir iespējams apgūt gan klasisko, gan laikmetīgo deju. Kopš 2020. gada 1. septembra skolas oficiālais nosaukums no PIKC “NMV” Rīgas Horeogrāfijas skola ir mainīts uz PIKC “NMV” Rīgas Baleta skola.

Sākot ar pirmo mācību gadu skolā, audzēkņiem ir iespēja piedalīties Latvijas Nacionālās operas un baleta un Latvijas vadošo teātru izrādēs, Rīgas Baleta skolas ikgadējos koncertos un iestudējumos, ka arī dažādos sadarbības un radošajos projektos. Paralēli pastāvīgajām nodarbībām Rīgas Baleta skolā audzēkņiem regulāri tiek piedāvātas meistarklases, kuras vada profesionāli dejas pedagogi no visas pasaules.

Tāpēc īpaši būtiski ir tas, ka pēc divu gadu pārtraukuma PIKC “Nacionālā Mākslu vidusskola” Rīgas Baleta skolas audzēkņu izlaiduma ikgadējais koncerts atkal varēja notikt uz Latvijas Nacionālās operas un baleta Lielās skatuves. Koncertā piedalījās visu klašu un kursu audzēkņi gan no klasiskās, gan no laikmetīgās dejas izglītības programmām.

Tāpat šajā mācību gadā klasiskās dejas pedagoģes Indras Lapšinas vadībā skolu absolvē 9 talantīgas III kursa audzēknes – Marta Emīlija Reinika, Katiuscia Pelli, Evita Tūna, Marija Platonova, Elīna Eksa, Apolinaria Kartavceva, Margarita Ļaščova, Nikola Zanina Davalos un Jaroslava Solomatova. Audzēknes savā izlaiduma koncertā izdejoja 20. un 21. gadsimta horeogrāfu darbus, kā arī izlaiduma koncertam īpaši radītu jauniestudējumu – baleta viencēlienu “Tango pasāžas”. Skola, domājot par radošās darbības attīstību un jaunu baleta izrāžu pieejamību skatītajam, jau otro gadu veido inovatīvu jauniestudējumu skolas izlaiduma kursam ar mērķi ļaut jaunajiem dejotājiem atklāt savu talantu un spējas, kā arī pilnveidot izpildījuma profesionālās un mākslinieciskās prasmes. Šī gada baleta viencēliena horeogrāfi bija skolas pedagogi, baleta mākslinieki – Indra Lapšina, Ksenija Drovņikova un Iļja Vlasenko.

2022./2023. mācību gads Rīgas Baleta skolai būs īpašs, jo 2022. decembrī skolai apritēs deviņdesmit gadu kopš tās dibināšanas. Jubilejas gada ietvaros plānota dažādu koncertu un pasākumu sērija gan Rīgā – uz nupat atjaunotās Nacionālās Mākslu vidusskolas Emīla Dārziņa koncertzāles un Latvijas Nacionālās operas un baleta skatuves, gan ārpus tās, lai baleta māksla nonāktu pie ikviena, kam saistoša šķiet kultūras dzīves attīstība un dejas māksla.

Šobrīd norisinās konkurss, lai iestātos 1. baleta jeb 5. vispārizglītojošajā klasē un 2022./2023. mācību gadu jau septembrī uzsāktu mācībās profesionālās ievirzes izglītības programmā "Deja".

Mācības profesionālās ievirzes programmā „Deja” audzēkņi uzsāk pēc 4. klases. Mācību ilgums ir pieci gadi, kuru laikā audzēkņi apgūst klasisko deju, vēsturiskās dejas, latviešu deju, raksturdejas, improvizāciju, laikmetīgo deju, baleta tehniku, ritmiku, kā arī klavierspēli, franču valodu, baleta vēsturi un mākslas vēsturi.

Iestājeksāmeni norisināsies divās kārtās 2022. gada 20. un 21. jūnijā Rīgas Baleta skolā, Kalnciema ielā 12. 

Vairāk informācijas par dokumentu iesniegšanu un iestājeksāmeniem meklē: https://www.rigasbaletaskola.lv/uznemsana-2022, rbs@nmv.lv.

Vairāk informācijas: www.rigasbaletaskola.lv, rbs@nmv.lv.

Preses relīzi sagatavoja: Agnese Zvaigzne, agnese.zvaigzne@nmv.lv

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit