Noslēdzies Rīgas atklātais bērnu un jauniešu datorgrafikas konkurss – izstāde „Dzejnieks un Rīga”

Ar mērķi rosināt bērnu un jauniešu interesi par talantīgo latviešu dzejnieku Ojāru Vācieti un viņa daiļradi, veicināt bērnu un jauniešu radošo fantāziju, sekmējot attīstīt prasmes veidot literāru darbu ilustrācijas, kā arī veicināt piederības sajūtu Latvijas galvaspilsētai Rīgai no 2024. gada 15. aprīļa līdz 17. maijam Pārdaugavas BJC "Altona", Altonavas ielā 6 un Ojāra Vācieša memoriālajā muzejā Ojāra Vācieša ielā 19, norisinājās Rīgas atklātais bērnu un jauniešu datorgrafikas konkurss – izstāde „Dzejnieks un Rīga”.

Konkursā piedalījās 49 dalībnieki un tika iesniegti 57 darbi no 7 iestādēm - BJC "Daugmale", Rīgas Jauno tehniķu centrs, F. Brīvzemnieka pamatskola, Privātā vidusskola Patnis, Rīgas Igauņu pamatskola, Pārdaugavas BJC “Altona", Āgenskalna sākumskola.

Skolēnu darbus vērtēja kompetenta žūrija - PBJC "Altona" mākslas un dizaina skolotājas Ingrīda Irbe, Ināra Dumpeniece un Maija Potgītere.  

Darbi tika vērtēti četrās vecuma grupās: 7-10 gadi, 11-15 gadi, 16-18 gadi un 19-25 gadi. Pārdaugavas BJC "Altona" Facebook lapas apmeklētāji arī varēja piedalīties darbu vērtēšanā, izvēloties “Skatītāju simpātiju".

Konkursa apbalvošana norisinājās 2024. gada 18. maijā Ojāra Vācieša memoriālajā muzejā Starptautiskās muzeju dienas un Bērnu muzeju nakts “Astoņu kustoņu svētki” laikā. Konkursa laureātu darbu izstāde ir apskatāma līdz 2024. gada 27. maijam āra ekspozīcijā Ojāra Vācieša memoriālajā muzejā Ojāra Vācieša ielā 19.

Konkursa dalībnieki savos darbos atklāj lieliskas prasmes interpretēt tekstuālu informāciju un attēlot to dažādos veidos. Kā arī pārliecinoši atklāj savas novērošanas prasmes un spēju pievērst uzmanību būtiskām detaļām. Konkursa darbi ir pilni ar krāsainu aizrautību, mutuļojošiem fantāziju lidojumiem un kvalitatīviem tehniskiem risinājumiem. Iesniegtie darbi pārsteidz, apbur un valdzina. Priecē dalībnieku spēja vērot, fantazēt un uzdrīkstēties savas idejas attēlot vizuāli skatāmā veidolā.

Pateicamies Rīgas valstspilsētas pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta departamentam par atbalstu. Liels paldies arī pedagogiem par atbalstu skolēniem interesantu un daudzveidīgu darbu radīšanā!

Rīgas atklāta bērnu un jauniešu datorgrafikas  konkursa – izstādes "Dzejnieks un Rīga" rezultātu protokols apskatāms ŠEIT.

Uz tikšanos jaunos konkursos!

Informāciju sagatavoja Pārdaugavas Bērnu un jauniešu centra "Altona" interešu izglītības skolotāja Elīna Binde-Dzelzīte.

Galerijas