Foto

Noslēgusies konkursa - koncertcikla "Talants Latvijai" 29. sezona

Ar prieku un gandarījuma sajūtu vēlamies paziņot, ka ir noslēgusies konkursa - koncertcikla "Talants Latvijai" 29. sezonas norise, kura iesākās klātienē 2020. gada 16. februārī, tika divas reizes pārcelta sakarā ar Covid-19 pandēmiju un epidemioloģisko situāciju mūsu valstī, un noslēdzās attālināti 2021. gada 24. maijā.

Sveicam visus konkursa Talants Latvijai dalībniekus, viņu pedagogus un koncertmeistarus ar veiksmīgu dalību un labiem rezultātiem attālinātās norises konkursā!

Konkursa žūrijas komisija, kuras sastāvā darbojās: prof. Juris Kalnciems, prof. Ventis Zilberts, prof. Andris Arnicāns, doc.Gatis Evelons, Silva Krašauska-Krauze, Dzintra Knābe, Līga Catlaka, Igors Doriņš, Ara Simonjans / Ara Simonian /, Ivars Bezprozvanovs, Jekaterina Suvorova, Anda Eglīte un Kaspars Zemītis, ir izvērtējusi visus konkursa otrās kārtas - fināla dalībnieku iesūtītos videoierakstus un ir noskaidroti konkursa - koncertcikla Talants Latvijai 2021 laureāti.

Konkursa otrajā kārtā - finālā attālināti pavisam kopā piedalījās 70 dalībnieki (22 pūšam- un sitaminstrumentālisti, 24 taustiņinstrumentālisti, 24 stīgu instrumentālisti), no kuriem 54 dalībnieki ieguva laureātu diplomus (15 pirmās vietas, 16 otrās vietas, 23 trešās vietas) un 10 dalībnieki - atzinības rakstus. Visi konkursa laureāti saņems konkursa organizatoru diplomus un Latvijas Bērnu fonda (LBF) stipendijas. Vienreizējas LBF stipendijas saņems arī konkursa pirmo vietu laureātu pedagogi un koncertmeistari. Pēc konkursa organizatoru lēmuma, Arnolda Skrides balva tiek piešķirta Jūrmalas Mūzikas vidusskolai, savukārt Gunāra Eižēna Bērzzariņa balva – Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolai.                                                       

Mūsu sadarbības partneri – Nodibinājums Skaņu mākslas fonds pasniegs balvu Par labāko latviešu komponista skaņdarba atskaņojumu, savukārt stīgu instrumentu veikals Vivatas - īpašas balvas konkursa laureātiem.

Liels paldies visiem konkursa - koncertcikla Talants Latvijai dalībniekiem un viņu vecākiem, pedagogiem un skolu direktoriem, kā arī žūrijas komisijas locekļiem par ieguldīto darbu, izturību šajā mums visiem sarežģītajā laikā un spēju pielāgoties nestandarta situācijām mūsu dzīvē.

Pateicamies Valsts Kultūrkapitāla fondam un Rīgas domei par atbalstu.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit