Notiks forums “Interešu izglītība – vērtības un izaicinājumi”

2020. gada 14. oktobrī Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvalde sadarbībā ar Rīgas Interešu izglītības metodisko centru un interešu izglītības iestādēm organizē forumu “Interešu izglītība – vērtības un izaicinājumi”.

Forums tiek organizēts ar mērķi veicināt jaunu, inovatīvu darba formu ieviešanu mūsdienīga interešu izglītības procesa īstenošanai. 

Mūsdienu straujo pārmaiņu pasaulē īpaši svarīgi spēt pieņemt izaicinājumus un pielāgoties pārmaiņām, būt atvērtam jaunām idejām. Būtiska loma ir pedagogu, audzēkņu un vecāku savstarpējai sadarbībai, labās prakses un pieredzes apmaiņai, pedagogu radošuma uzlādei, kā arī mūsdienīgai metožu un tehnoloģiju izmantošanai. Forumā būs iespēja gūt priekšstatu par 21. gadsimta tendencēm, izaicinājumiem un inovatīviem risinājumiem interešu izglītībā, uzklausīt personību stāstus, kā arī dalīties pieredzē un līdzdarboties kādā no četrām praktiskajām domnīcām:

  • risinājumi mūsdienīgai interešu izglītībai;
  • jēgpilns sadarbības modelis interešu izglītībā;
  • radošuma uzlādes un izlādes instrumenti;
  • skolotājs kā vērtība.

Foruma lektoru vidū būs gan Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Universitātes un Rīgas Stradiņu universitātes profesori, docētāji un pētnieki, gan žurnālisti, uzņēmēji, ārsti u.c. profesionāļi, kas dalīsies ar savu pieredzi un zināšanām.

Ņemot vērā pulcēšanās ierobežojumus klātienē (forums notiks Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”), organizatori ikvienam interesentam piedāvā reģistrēties dalībai internetā un forumā piedalīties tiešsaistē. 

Foruma programma ir pieejama ŠEIT.

Rīgas pašvaldības izglītības iestāžu pedagogiem reģistrācija dalībai foruma tiešsaistē sāksies jau šodien - 21. septembrī (saiti iestādes saņems e-pastā), savukārt pārējiem interesentiem no 1. līdz 9. oktobrim pieteikties ŠEIT. Dalība forumā ir bez maksas. Ikvienam foruma dalībniekam būs iespēja saņemt apliecību par dalību.

Plašāka informācija par foruma norisi tiks publicēta organizatoru mājas lapās www.iksd.riga.lv, www.intereses.lv un facebook kontos.

Kontakti papildu informācijai un saziņai: 67181429, 26333053, 29385336, 26350621.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit