Foto

Par Aizsardzības ministrijas rīkotu lekciju vidusskolām

Aizsardzības ministrija ikgadēji, sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, organizē lekcijas Latvijas vidusskolās.

Tā ir īpaši veidota lekcija, kuras mērķis ir veicināt skolēnu izpratni par aizsardzības nozari un tās aktualitātēm, Latvijas dalību NATO, kolektīvo aizsardzību un citiem aizsardzības nozares jautājumiem, veidojot dialogu ar skolēniem par viņus interesējošiem jautājumiem.

Aizsardzības ministrija katru gadu atjauno un papildina prezentācijas saturu, plašāk aplūkojot tā brīža aktualitātes un galvenās drošības prioritātes. 2019./2020. mācību gadā lekcijas “Kā mēs sargājam Latviju?” galvenā tās aktualitāte ir visaptveroša valsts aizsardzība un sabiedrības rīcība krīzes situācijā (tai skaitā, ko iesākt pirmās 72 stundas). Papildus tam stāstīsim jauniešiem par aizsardzības nozari un galvenajiem drošības izaicinājumiem, Latvijas Neatkarības karu un tā simtgadi, sabiedroto spēku klātbūtni Latvijā, Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes lomu Latvijas aizsardzībā.

Lekcija ir paredzēta vidusskolām, 10.-12.klašu skolēniem, un lektori ir valsts aizsardzības civilais eksperts un Nacionālo bruņoto spēku karavīrs. Uz atsevišķām lekcijām plānots piesaistīt arī sabiedroto spēku karavīrus, kas pašreiz atrodas Latvijā. Tādā gadījumā, ir jāņem vērā, ka sabiedroto karavīri runā angliski un, skolai piesakoties Aizsardzības ministrijai, lūgums informēt par vēlmi uzņemt arī sabiedroto karavīrus uz lekciju.

Lekcijas plānotais ilgums ir 40  minūtes, un tās laikā tiek izmantota elektroniska prezentācija un rādīts video. Informējam arī, ka Aizsardzības ministrija lekcijas laikā var uzņemt foto vai video materiāli reprezentācijas vajadzībām, kas pēc tam var tikt izvietoti Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku sociālajos tīklos, un tajos var būt redzami skolēni.

Aizsardzības ministrija aicina vidusskolas, kuras vēlas iesaistīties šajā projektā 2019./2020.mācību gada laikā, pieteikties līdz š.g. 14. oktobrim Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Militāri publiskās informācijas nodaļā (vecākā referente Daiga Ozola, e-pasts – daiga.ozola@mod.gov.lv; tālrunis +371 67335273), ja iespējams, norādot vēlamo lekcijas datumu un laiku.