Par epidemioloģiskās piesardzības pasākumiem izglītības iestādēs pēc 1. aprīļa

Ņemot vērā bērnudārzu, interešu un profesionālās ievirzes izglītības iestāžu audzēkņu vecāku interesi par iespēju atgriezties ierastajā ritmā un pavadīt mazuli līdz pat grupiņai vai interešu programmas nodarbībai pēc 1. aprīļa, informējam, ka iestādēs joprojām ir Covid-19 saslimšanas gadījumi un tiek rekomendēts ievērot piesardzību.

2022. gada 1. aprīlī stājas spēkā grozījumi Ministru kabineta 2021. gada 28. septembra noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” un ar šo brīdi atcelta virkne ierobežojumu. Attiecībā uz izglītības iestādēm prasības, kas noteiktas 113. punktā, joprojām ir spēkā. Tādēļ izglītības iestāde ir tiesīga noteikt kārtību, kādā tiek ievērotas epidemioloģiskās drošības prasības, tostarp organizējot un kontrolējot audzēkņu un citu apmeklētāju plūsmu, kā arī iekštelpās tikai apmeklētājiem veicot sertifikātu verificēšanu. Tas nozīmē, ka izglītības iestāžu darbiniekiem un šo iestāžu apmeklētājiem jābūt vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātam, tādējādi nodrošinot iestādē “zaļo režīmu”. Ņemot vērā, ka izglītības iestādēs joprojām ir Covid-19 saslimšanas gadījumi, izglītības iestādei ir tiesības noteikt papildu epidemioloģiskās drošības prasības, kas jāievēro visiem apmeklētājam, tai skaitā pienākumu lietot sejas masku un ievērot distancēšanās nosacījumus iestādes telpās.

Ņemot vērā saslimstības rādītājus, aicinām bērnu vecākus būt saprotošiem, jo mūsu visu kopīgais mērķis ir rūpes par bērnu un iestādes darbinieku veselību, un tas ir sasniedzams, ievērojot drošības pasākumus. Bērnu vecāki un citi apmeklētāji aicināti respektēt iestādes epidemioloģiskās drošības prasības, kuras iestāde izvirzījusi, lai pasargātu bērnus un darbiniekus no saslimšanas.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit