Pārmaiņas mums vienmēr liek kaut ko darīt savādāk

Pārmaiņas mums vienmēr liek kaut ko darīt savādāk. Šobrīd tās ir attālinātās mācības, kas sniedz jaunu pieredzi gan mums skolotājiem, gan vecākiem, gan bērniem.

Ziemu ir nomainījis pavasaris, dabā pārmaiņas notiek ik mirkli – zāle un koki kļūst zaļāki, putni pieskandina gaisu, kukainīši tekalē un priecājas par silto saulīti, un pārmaiņas šopavasar ir skārušas arī mūs – bērnudārza ikdienu, bērnus, vecākus, skolotājus. 

...šķīrāmies mēs, kad grupiņās jau bija iesēti pirmie vitamīnu zaļumi un mājās bija sagatavoti nākošie stādi un sēklas, taču ...viss turpinās. Bērni mājās turpina apgūt tēmu par pavasari. Tiek demonstrēti mājās iesētie augi, bērni dodas dabā ar „īpašu uzdevumu”, piedalās mājas solī un skaita, cik dakšiņas un šķīvīšus likt uz galda, cik daudz piena pieliet pie gardā kakao. Bērni lasa grāmatas un mācās tautas dziesmas par pavasari. Priecīgi darina radošos darbiņus. Visu izrēķina, izlasa un pieraksta. Attālināti ir nosvinēti pavasara saulgrieži – Lieldienas, ar olu krāsošanu, ar olu kaujām, ar pirmajiem tauriņiem. Mūsu bērni ir čakli un zinātkāri, radoši un lieliskām idejām bagāti. Mēs sazinamies, mēs smejamies un priecājamies. Vecāki ir atsaucīgi un ieinteresēti sadarboties. Skolotāji ir izdomas un enerģijas pilni, lai, pēc iespējas vienkāršāk un bagātīgāk, nodotu mācību materiālus un informāciju par veicamajiem darbiem.

...un, kad pavasaris jau plaukumā un daudz jau ir padarīts - ir saklausīti putni, izsmaržotas puķes, izjusti vēji pie jūras, satikti mazie draiskie kukainīši, izlasītas grāmatas, sarakstītas ciparu rindas, un lelle nolikta gulēt, un lācis ar auto ir aizbraucis uz vecāku istabu,...gribas jautāt dziesmas vārdiem: „...un kā tev iet, un ko tu dari?...gaidu plaukstas lieluma pavasari!”  Tā mums arī iet – ar virtuāliem apskāvieniem, mīļiem vēlējumiem, spēka vārdiem veiksmei. ...un plaukstas lieluma pavasaris mums ikvienam sirdī! Ar plaukstām mēs dodam, ar plaukstām mēs saņemam. Plaukstās ir siltums, kuru nododam otram. Ar plaukstām mēs apskaujam un sasveicinamies. Abpusējam priekam vajag tik maz – tikai plaukstas lieluma pavasari - vēlmi, gribu, smaidu un mīlestību to visu veicot! ...un mēs to varam, jo daram!

Materiālu sagatavoja Rīgas 234.pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja vietnieks Ilona Jansone un pirmsskolas skolotāja Inga Rudzīte.

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit