Foto

Pavisam neierastā formātā notika 2021.gada ’’Rēķini galvā” starptautautiskais fināls

Tie ir bijuši neaizmirstami brīži, kad esam tikušies mūsu starptautisko finālu sacensībās. Es tos pat nosauktu pa ’’Rēķini galvā” festivāliem.

Diemžēl šogad, sakarā ar Covid-19 izraisīto pandēmiju, ’’Rēķini galvā” (“CoMpetition Pranglimine 2021”) World Championship 2021 klātienē nenotika. Tās nebija tradicionālas sacensības, taču ar savu oriģinalitāti paliks mūsu atmiņā.

Sacensību organizatori vienojās, ka sacensības, tāpat kā parasti, notiks „miksike laukos”, bet organizatori varēs sekot sacensību dalībnieku izpildījumam divās ZOOM platformās. Līdzjutēji sacensību norises gaitai varēja sekot līdzi mājās savos viedtālruņos vai datoros uz ekrāna youtube platformā.

Nacionālo atlašu kārtu uzvarētāji startēja no projektā iesaistītajām valstīm Igaunijas, Lietuvas, Slovēnijas, Ukrainas, Gruzijas un Latvijas.

Šogad 28 starptautiskās kārtas dalībnieki no Latvijas tika nominēti no 2300 neklātienē startējušajiem un pēc tam 84 nacionālajā kārtā uzvarējušajiem finālistiem. Konkurence šogad bija ļoti nopietna, piemēram, Igaunijas atlases kārtā piedalījās vairāk ne kā 7 000 dalībnieku, Ukrainas vairāk ne kā 5 000 dalībnieku. Par spīti sīvajai konkurencei, Latvijas izlasei arī šogad bija labi un izcili rezultāti.

Latvijas labākajiem galvā rēķinātājiem ir trīs godalgotas vietas starptautiskā fināla kopvērtējumā.

Latvijas rēķinātāji ieguva vienu zelta, vienu sudraba un vienu bronzas medaļu. Mums ir talantīgi jaunieši un labākie skolotāji!

  • 4.-6. klašu grupā 1.vieta Tomasam Zilberam no Rīgas 34. vidusskolas 6.klases.
  • Veterānu klasē vīriešiem 2. vieta Paulam Pencim no Jūrmalas.
  • 7.-12. klašu grupā zēniem 3.vieta Voiceham Rafaelam Ivanovskim no Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 9.klases.

Paldies "Rēķini galvā" starptautiskā projekta vadītājam, Miksike vadītājam Mihkel un Millai Pilv no Igaunijas, Tartu, mūsu skolotājiem un atbalstu sniedzošajiem vecākiem.

Turnīrs tika novadīts pēc starptautiskās izglītības projektu atbalsta grupas “Miksike” (Igaunija, Tartu) izstrādātās metodikas.

Sīkāka informācija par sacensībām un projektu aplūkojama www.miksike.lv.

Informāciju sagatavoja Guntars Jirgensons, projekta ’’Rēķini galvā” koordinators Latvijā, Rīgas 28.vidusskolas direktors

Galerijas