Foto

Pedagogu karjeras konsultantu vasaras meistarklase

Augusta beigās vairāku Rīgas skolu karjeras konsultanti piedalījās Latvijas Lauksaimniecības universitātes Mūžizglītības centra rīkotajā vasaras meistarklasē “Karjeras kāre”.

Pasākums ilga trīs dienas (17.08.2021.-19.08.2021.). Tā laikā pedagogi no dažādiem Latvijas novadiem paplašināja zināšanas par lauksaimniecības, mežsaimniecības, pārtikas un viesmīlības nozari, kā arī diskutēja par iespējām karjeras atbalsta uzlabošanai skolās.

Prasmīgi plānotās vasaras meistarklases to dalībniekiem pēc ilgāka pārtraukuma dāvāja iespēju satikt kolēģus klātienē un uzklausīt nozares vadošos speciālistus viņiem ierastā darba vidē. Iepazīšanās un grupas saliedēšanas aktivitātes vadīja harizmātiskais lektors Mg. ed. Jānis Pāvulēns. Nākotnes plānošanas darbnīcās pozitīvā gaisotnē meistarklašu dalībniece  modelēja jaunus iedarbīgus komunikācijas veidus sadarbībai ar skolēnu ģimenēm karjeras atbalsta jomā.

Pārdomas rosināja un turpmākam darbam iedvesmoja SIA “Līcīši” apmeklējums Ozolnieku novadā, viesošanās AS “Latvijas finieris” Rīgā, iepazīšanās ar vienu no LPKS “Latraps” ražotnēm Elejā, ieskats SIA “Latmalt” iesalnīcas darbībā, kā arī mācību ekskursija zemnieku saimniecībā “Strazdi”, restorānā, viesnīcā un alus darītavā “Zoltners” Tērvetes pusē. Vērtīgas atziņas nākotnes darba tirgus kontekstā radās, iedziļinoties Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektora Kristapa Klausa prezentācijā par Latvijas mežu nozares izaicinājumiem, uzklausot Latvijas Lauksaimniecības universitātes Bioekonomikas un ilgstpēgīgo resursu vadības centra vadītājas Annas Vītolas Helvigas un AS “Latvijas Finieris” valdes locekļa, attīstības un pētniecības sektora vadītāja Māra Būmaņa argumentētās pārdomas par bioekonomikas attīstību pasaulē un Latvijā. Plašāka diskusija par 21.gadsimta darba tirgus problēmām izvērsās pēc AS "Latvijas Finieris" personāla attīstības dienesta direktores Gunitas Meijeres prezentācijas. Izpratni par modernā lauksaimniecībā nepieciešamām zināšanām un prasmēm būtiski paplašināja LPKS “Latraps” valdes priekšsēdētāja Edgara Ruža personīgā pieredze un izjustais stāstījums par zemnieku kooperatīva izaugsmi un darbības virzieniem šodien. Pārliecību par Latvijas lauku nākotni un attīstības iespējām stiprināja tikšanās ar vienu Zemgales dižākās zemnieku saimniecības “Strazdi” un restorāna, viesnīcas un alus darītavas “Zoltners” īpašnieku Valteru Brusu. Sakoptā vide un gaumīgais cienasts viesnīcas “Zoltners” konferenču telpā radīja svētku noskaņu vasaras meistarklašu izskaņā. Savukārt, gūtie iespaidi un idejas, atgriežoties skolā, ļaus dalīties pieredzē, sniedzot karjeras atbalstu jauniešiem, gann palīdzot iepazīt profesijas un izglītības iespējas, gan mudinot saprātīgai saimnieciskai darbībai un saudzīgai attieksmei pret Latvijas dabas resursiem.

Trīs pieredzes bagātas dienas, kurās ikviens skolu karjeras konsultants smēlās darbam tik nepieciešamās personīgā pieredzē sakņotas atziņas un kolēģu atbalstu, lai  varētu piepildīt savu “karjeras kāri”, uzsākot darbu jaunajā mācību gadā. Šķiet, daudzus uzrunāja Edgara Ruža vēlējums meistarklašu dalībniekiem strādāt tā, lai atraisītu skolēnos zināšanās balstītus spārnus, ticību sev un Latvijas mīlestību.

Rīgas skolu pedagogu karjeras konsultantu vasaras meistarklašu “Karjeras kāre” apmeklējums tika finansēts ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Sagatavoja:

Anda Zariņa

Rīgas 85.vidusskolas

pedagogs karjeras konsultants

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit