Foto

Praktiskie semināri karjeras atbalstam

9. martā Rīgas Centra humanitārās vidusskolas 11. klašu skolēni piedalījās prakstiskā seminārā "Mans ceļš". Jaunieši viesojās Attīstības un finanšu institūcijas "Altum" viesmīlīgajās telpās, lai iepazītos ar valsts pārvaldē strādājošajiem ekspertiem, uzzinātu par nepieciešamajām prasmēm, izglītību un kompetencēm.

Karjeras pasākuma lektorei L. Kavierei un "Altum" pārstāvei uzdoto skolēnu jautājumu tiešām bija ļoti daudz! Mērķis šim pasākumam bija rosināt interesi par valsts pārvaldes darbinieku profesijām un darba iespējām.

Savukārt 10. un 17.februārī Rīgas Centra humanitārajā vidusskolā viesojās koučs Andris Arhomkins, vadot semināru "Veiksmīga karjera".

Andris Arhomkins un 12. klašu skolēni apguva ASV vēstniecības Latvijā izveidoto karjeras attīstības programmu vidusskolēniem "Start strong". Tika novadītas ļoti interesantas interaktīvas nodarbības, kurās ar īpaši izstrādātu metožu palīdzību skolēniem tika dota iespēja pašiem rast atbildes uz tādiem aktuāliem jautājumiem kā: kas ir mans patiesais aicinājums, kāda ir mana sapņu profesija, kurā nozarē es būšu veiksmīgs, ar ko sākt veidot karjeru un kādiem orientieriem dzīvē sekot veidojot karjeru.

Jaunieši modelēja dzīves situācijas, spēlēja spēles, vingrinājās, apguva praktiskus paņēmienus, kuri atšķiras no teorijas, taču strādā reālajā dzīvē. Skolēni uzzināja kā veidot karjeru, apkopot talantus un izveidot savu sapņu profesiju, kā arī atrast nišu, kuru mīli un ar kuru var nopelnīt.