Foto

Profesijas elektronikas un mehānikas nozarē

Eiropas Sociālā fonda projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Rīgas 85.vidusskolas 4. klašu skolēniem bija iespēja viesoties Rīgas Tehniskajā universitātē, kur notika interaktīva nodarbība “Profesijas elektronikas un mehānikas nozarē”.

Nodarbībai bija  četras daļas, kuras tika realizētas paralēli viena otrai. Skolēni  tika sadalīti grupās, katra grupa pie sava profesionāļa iepazinās ar darba vidi, noklausījās īsu lekciju par konkrētu laboratoriju un darba objektu, darbību, veicamajiem pienākumiem, darba instrumentiem, uzzināja, kādi profesiju pārstāvji ir iesaistīti šajās jomās, iepazinās ar mehānisku un elektronisku ierīču izstrādi, konstrukciju uzbūvi un vadību. Bērni uzzināja, kādas ir izglītības iespējas RTU pēc vidusskolas absolvēšanas.

Katrā grupā skolēni radošajās darbnīcās veica patstāvīgus uzdevumus un iejūtās dažādu profesijas pārstāvju lomā instruktora - profesijas pārstāvja vadībā.

1. grupa – skolēni saņēma darba lapu ar lidmašīnas konstrukcijas daļām. Uzskaitītās daļas skolēniem bija jāatrod un jāuzzīmē.

2. grupa - Helikoptera vadība, helikoptera kabīnē pārvietoja vadības spieķus un pedāļus, citi vēroja propellera lāpstiņu izmaiņu.

3. grupa - Skolēni izgrieza vītni jau iepriekš sagatavotā materiālā, saskrūvēja savienojuma komponentes uz metāla caurules.

4. grupa - iepazinās ar dzinēju tipiem telpās, aizdedzes sveces demontāžu un montāžu termopāra demontāžu un montāža.

Pēc skolēnu aptaujas varēja secināt, ka skolēniem nodarbības patika, jo tās bija ļoti aizraujošas. Skolēniem bija iespēja uzzināt daudz ko jaunu un, galvenokārt, viņus ieinteresēja praktiskā līdzdarbošanās.

 

Informācija: Indra Jēruma - Rīgas 85. vidusskolas PKK.