Foto

Profesiju pasaules iepazīšana.Ko dara parfimērs un arhitekts?

Divas dienas ovembrī Rīgas Ostvalda vidusskolā 5. un 6. klašu skolēniem bija izglītojošas nodarbības “Profesiju pasaules iepazīšana - parfimērs un arhitekts” projekta  „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

5. klases skolēni apguva arhitekta profesiju. Nodarbībā skolēni domāja, kādos virzienos strādā arhitekts, kur var mācīties par arhitektu vai viņa palīgu, cik ilgi jāmācās, un kādi mācību priekšmeti nepieciešami, lai varētu studēt arhitektūru. Praktiski skolēni projektēja savus 3D objektus, izmantojot koka detaļas. Kombinējot dažādu izmēru koka detaļas, skolēni izveidoja sev tīkamu objektu, piemēram, māju, kafejnīcu, torni utml.

Izglītojošā nodarbībā dalībnieki apguva arhitekta amata pienākumus, darba iespējas un nepieciešamās prasmes, apzinājās arhitekta pienākumus, izgatavojot individuālu darbu.

6. klases skolēni uzzināja par parfimēra darbu un praktiski izmēģināja izveidot savu smaržu kombināciju, izgatavojot ziepes, nosakot savu piemērotību un ieinteresētību šāda tipa profesijai. Skolēni uzzināja, ka pirmās parfimēru darbnīcas radās Senajā Ēģiptē, pateicoties skaistulei Kleopatrai, kā arī to, ka smaržu izgatavošanai jāpazīst augi un to saderība. Skolēni guva ieskatu par to, kādi priekšmeti saistīti ar parfimēra darbu, un kur var pielietot šādas zināšanas.

Izglītojošā nodarbībā dalībnieki apguva parfimēra profesijas vēsturi, parfimēra amata pienākumus, darba rīkus un materiālus, kā arī aromāta izgatavošanu ziepēm.