Projekta "Mums kopā izdodas" filcēšanas darbnīca

Rīgas 210. pirmsskolas izglītības iestādes kolektīvs 8.aprīli gaidīja ar nepacietību, jo sabiedrības integrācijas projekta “Mums kopā izdodas!” (finansē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments) aktivitāšu plānā bija pienācis laiks apgūt jaunas prasmes un iemaņas filcēšanas darbnīcā.

Pusdienas laikā, kamēr bērni saldi čučēja, ieaijāti  skolotāju palīgu dziedātās šūpļu dziesmās, grupu skolotāji ar ciemiņiem no Rīgas 197.pirmsskolas izglītības iestādes pulcējas pasākumu zālē. Filcēšanas darbnīcas vadītāja - filcēšanas un rokdarbu eksperte, pirmsskolas izglītības skolotāja Astrīda Babkova, saistošā stāstījumā iepazīstināja ar filcēšanai nepieciešamajiem materiāliem, to pareizu izmantošanu un  galvenajiem tehnikas lietošanas pamatiem.

Dalībniekiem bija iespēja aplūkot A.Babkovas līdzi paņemtās lelles, kuras iemīļojuši meistares mazie audzēkņi pirmsskolās un iecienījuši pieaugušie Latvijā un ārzemēs. Pirms mēs, projekta dalībnieces, sākām izgatavot savu lelli, A.Babkova pastāstīja latviešu tautas pasaku “Kukulītis”, izmantojot filcētus pasaku tēlus: vecīti ar sirmu, garu bārdiņu, vecenīti plecu lakatā, dažādus meža dzīvniekus un, protams, kukulīti. Tagad, kad būsim apguvušas filcēšanas prasmi, arī mēs, Rīgas 210. un 197. pirmsskolas izglītības iestādes darbinieces, savus audzēkņus varēsim iepriecināt ar filcētiem pasaku tēliem un kopā ar vecāko grupu audzēkņiem tos izgatavot. Filcēšanas darbnīcai atvēlētais laiks, kopīgi darbojoties un  draudzīgi sarunājoties, paskrēja nemanot.  Finālā visas priecājāmies par savām pašizgatavotajām lellēm, kuras tālāk aizceļoja pie bērniem grupās.

Rīgas 210.pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Gunita Delijeva

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit