Foto

Projekts “Atbalsts kompetenču pieejas īstenošanai dabaszinātņu nodarbībās“ Rīgas Ziepniekkalna pirmsskolā

Zinošs, prasmīgs pedagogs spēj ieinteresēt un aizraut bērnus, katra nodarbība tad  var kļūt īpaša un  bērnu atmiņā paliekoša.

Lai pilnveidotu  pedagogu zināšanas un prasmes dabaszinībās, Rīgas Ziepniekkalna pirmsskola no 2020. gada 11. novembra līdz 2021. gada 30. maijam  ir iesaistījusies Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centrs (RIIMC) atbalstītajā projektā “Atbalsts kompenču pieejas īstenošanai  pirmsskolā”.

Projekta gaitā pedagogi darbojas radošajās darbnīcās, semināros, pavasarī plānojam muzejnodarbību un atklātās nodarbības. Caur projekta aktivitātēm pedagogi apgūst prasmi radoši un mērķtiecīgi plānot un organizēt dabaszinātņu nodarbības āra vidē, lai bērniem piedāvātās aktivitātes būtu interesantas, saistošas un tiktu panākts pedagoga izvirzītais nodarbības sasniedzamais rezultāts.

Protams, tāpat kā visās izglītības iestādēs, arī Rīgas Ziepniekkalna pirmsskolā esam ierobežoti savā rīcībā Covid 19 pandēmijas dēļ, tādēļ semināri un radošās darbnīcas notiek attālināti. Pirmsskolas pedagogi, pateicoties RIMC finansējumam, tiešsaistē ir noklausījušies Intas Somas semināru “Dabaszinību izzināšana pirmsskolā”, kurā esam guvuši daudz jaunu ideju radošām āra nodarbībām dažādos gadalaikos. Pateicoties siltajam rudenim, čaklākās kolēģes  jau paspēja īstenot seminārā gūtās  idejas  ikdienas darbā ar bērniem.

Vēl esam iesaistījušies mūsu kolēģes Daniēlas Sikorskas organizētajā radošajā darbnīcā “Dabai draudzīgās rotaļlietas”, kur apguvām prasmi izgatavot rotaļlietas no otrreiz  izmantojamā materiāla. Ir tapuši dzijas eņģelīši un zeķu zivis.

Dzijas eņģelīši kopā ar bērnu darinātajiem koka svečturīšiem un svētku kārumiem aizceļoja pie aprūpes centra “Altona” iemītniekiem, tas bija mūsu dāvana Ziemassvētkos. 

Projekts “Atbalsts kompetenču pieejas īstenošanai dabaszinību nodarbībās Rīgas Ziepniekkalna pirmsskolā turpinās. Mēs, pedagogi, esam pateicīgi RIMC par iespēju piedalīties projektā, tāpat pateicamies lektorei Intai Somai par iespēju gūt jaunas iemaņas, zināšanas, prasmes. Mēs sūtīsim  šo prieku un labo noskaņu tālāk, jo labais vienmēr vairo labo. Lai visiem  laimīgs Jaunais gads!

 RZP kolektīva vārdā- vadītājas vietniece izglītības jomā Irēna Moisejeva

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit