Projekts "Esi aktīvs, iesaisties!" Rīgas 173. pirmsskolas izglītības iestādē

Pēdējie mācību gada mēneši Rīgas 173. pirmsskolas izglītības iestādē izskan kā īsts sabiedrības integrācijas projekta “Esi aktīvs, iesaisties!” pasākumu maratons.

Aprīļa sākumā grupās rīkojām akciju “Vitamīni uz palodzes”, kuras ietvaros bērni podiņos sāka audzēt vitamīniem bagātus garšaugus – pētersīļus, rukolu, selerijas, baziliku un kressalātus, bet “Bitīšu” grupas bērni iestudēja teātra izrādi “Tince grib mācīties”. Mērķis bija – ar izrādi un pašu audzēto, visai noderīgo dāvanu, iepriecināt apkārtējo māju seniorus. Izrāde pulcēja 19 skatītājus, kuri atzinīgi novērtēja mazo mākslinieku sniegumu un bija pārsteigti par skaisti noformētajiem garšaugu podiņiem – ideju, kā zaļumus ikdienas lietošanai izaudzēt pašiem. Šī pasākuma moto bija – neviens nav par jaunu vai par vecu, lai spētu viens otru darīt laimīgāku un atbalstīt.

Kā projekta pasākums tika pieteikta arī Lielā talka iestādē, un bijām pārsteigti secinot, ka tam atsaucās 90 iestādes vecāku un bērnu. Talkas laikā iestādījām eglīti, kura, kā visi ceram, augs liela un kupla, krāsojām sētiņas bērnu rotaļu laukumos, izveidojām jaunas puķu dobes, apkopām teritorijā esošās rozes, atjaunojām krāsojumu nojumītēs un mazgājām logus. Bērni izveidoja sev Cūkmena detektīvu nozīmītes, pārrunāja to, cik būtiski ir šķirot atkritumus un  uzkopa teritoriju ar jaunajiem, par projekta līdzekļiem iegādātajiem grābeklīšiem. Kopīgi dzērām tēju un mielojāmies ar pīrādziņiem.

Uz Baltā galdauta svētkiem uzaicinājām ciemiņus – savus tuvākos kaimiņus no Rīgas 172. pirmsskolas izglītības iestādes. Pie kopīgi klāta galda runājām par Latvijas dabas skaistumu, dziedājām dziesmas un jutāmies kā viena liela un vienota ģimene. Katrs svētku dalībnieks saņēma nelielu dāvanu Latvijas otrajā dzimšanas dienā.

Visu šo projekta pasākumu mērķis bija veicināt bērnu pilsonisko aktivitāti un piederības sajūtas veidošanos savai valstij, pilsētai, apkārtnei. Ir gandarījums par to, ka šajā procesā, kā pozitīvā piemēra paraugs, aktīvi iesaistās mūsu bērnu vecāki,  ka šie lielie mērķi tiek īstenoti nepiespiestā un bērniem dabīgā gaisotnē.

Par projekta “Esi aktīvs, iesaisties” īstenošanu  atbildīgā persona Vita Kaļva Projekts tiek finansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit