Foto

Publiskoti uzvarētāji pirmajam Republikāniskajam bērnu un jauniešu stikla konkursam „Kr. Baronam – 185!”

Krišjāņa Barona jubilejai veltītais republikāniskais bērnu un jauniešu stikla mākslas konkurss "Kr. Baronam - 185" ir noslēdzies, un žūrija 11 cilvēku sastāvā piešķīrusi šādas vietas:

vecuma grupā 16-20 gadi

1. vieta Keita Bērzkalne
2. vieta Emīlija Kalnača
3.* vieta Rikija Kravčūna un Airina Holodkova

vecuma grupā 12 – 15 gadi

1. vieta Eduards Zaļkalns
2. vieta Laura Hintenberga, Daniella Anna Ozoliņa  un  Anna Simona
3. vieta Angelina Gatiņa, Adrians Kļaviņš, Amanda Asne, Dana Fiļimoņenkova, Viktorija Nesamira

vecuma grupā 7- 11 gadi

1. vieta Daniella Neimane
2. vieta Vladimirs Daņilovskis, Elizabete Maslobojeva, Dārta Damroze, Amanda Vaščenkova
3. vieta Samanta Keita Barkāne, Viktorija Roģe, Laura Pērkone

*Vieta tiek dalīta, ja punktu skaits bija vienāds.

Darbus vērtēja žūrija 11 cilvēku sastāvā: 6 stikla mākslinieki - Eila Vikmane, Oleklsijs Krasnovs, Marta Ģibiete, Ilze Rimicāne, Ramona Pēkšēna, Inga Jaunzeme un 5 citu jomu speciālisti - populārais juveliermākslinieks Oļegs Auzers, Gaida Jablovska, Rīgas Latviešu biedrības priešsēdētaja vietniece, Free Riga vadītājs Mārcis Rubenis, Ļubova Švecova, deputāte un Rūta Kārkliņa, Barona muzeja direktore.

Konkursa koordinatore māksliniece Inga Jaunzeme saka: „Šis ir pirmais republikāniskais stikla konkurss bērniem un jauniešiem.Atsaucība uz konkursu bija liela. Darbi izpildīti stiklā dažādās tehnikās – apgleznoti, kausēti, gravēti, aplicēti, likti mozaīkā. Tas, ka žūrijai nebija viegli izvēlēties, liecina dalītās otrās un trešās vietas. Kopumā konkursā ir 21 laureāts. Jaunākajam 7 gadi, vecākajam – 17 gadi”.

Juveliermākslinieks Oļegs Auzers, žūrijas komisijas loceklis saka:”Mans princips šādos konkursos ir likt visaugstāko vērtējumu visiem. Bērni ir jāmotivē. Pēc tam dzīve un laiks rāda, kas paliek tajā nišā un kam tas izvēršas ilgtspējīgā darbībā.”

Stikla mālsliniece, žūrijas komisijas locekle Ramona Pēkšēna saka: „Šis konkurss aktualizēja stiklu kā tādu, kā modernu un iespēju pilnu materiālu, ka konkurss varēja izcelt stikla daudzveidīgās iespējas, attēlojot dažādas lietas, priekšmetus  stiklā”.

Stikla māksliniece Marta Ģibiete, žūrijas komisijas locekle saka: „Katram noteikti bija savi favorīti, bet žūrija centās skatīt arī darbu risinājumu tehnisko izpildījumu. Tas tiešām nebija viegli vērtēt jauniešu darbus, jo ļoti daudzi darbi bija labi”. 

Saeimas deputāte, Ļubova Švecova, žūrijas komisjas locekle: „Izvēlējos savus favorītus vairāk intuitīvi, jo pašai profesionālā līmenī ar stiklu nav saistības. Patīkami pārsteidz, ka Latvijā joprojām ir tik daudz mākslas skolu un interešu centru jauniešu, kam interesē stikls”.

Krišjāņa Barona muzeja direktore Rūta Kārkliņa norāda: „Esam gandarīti par bērnu un jauniešu stikla konkursa reultātiem. Daudz darbu bija labā kvalitātē, interesanti un tehniski labi izpildīti. Un prieks,ka šis stikla konkurss veltīts Kr. Barona piemiņai”.

Konkursa darbi tiks izstādīti Kr. Barona muzejā Barona ielā 3, Rīgā, 31.oktobrī  Barona dzimšanas dienā plkst.13.00, kur tos varēs aplūkot līdz šī gada beigām.             

baronam185@memorialiemuzeji.lv
www.baronamuzejs.lv

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit