Foto

Rakstniecības un mūzikas muzejs aicina uz sarunu vakaru

19. janvārī plkst. 18.00 kultūras telpā “Tintnīca” (Pulka iela 8, Rīga) Rakstniecības un mūzikas muzejs aicina uz Zentas Mauriņas iedvesmotu, esejas žanram veltītu sarunu vakaru “Iekšējā tuvumā”.

Pasākumā kopā ar komponisti Gundegu Šmiti un dzejnieci Agnesi Rutkēviču tiks meklētas atbildes, ko šis neliela apjoma prozas žanrs var dot mūsdienu cilvēkam. Vakara gaitā abas autores lasīs savus darbus. “Tas būs laiks, kad mēģināsim ielūkoties sevī un savā iekšējā spēkā”, atklāj pasākuma vadītāja Liega Piešiņa.

“Karu un pārbaudījumu laikā, kad ne tikai katra diena, bet katra stunda nes cilvēka prātam neaptveramus notikumus, mēs jūtam, cik nedrošs ir viss ārīgais: kas vakar vēl tika godināts, šodien tiek nomests kā nederīgs ģērbs, un nesen vēl anonīmais cilvēks pēkšņi vēršas slavenā varonī. Kad ilgos gados sīvā cīņā iekarotā vara sabrūk vienā dienā, nauda un manta zūd kā sniegs pavasara saulē, tad notikumu haosā apmulsušais cilvēks vairāk kā jebkad meklē mierinājumu un drošību divās lietās: pirmkārt, dabas mūžīgā skaistumā un likumībā, ko neviena cilvēka roka nespēj grozīt, un otrkārt, iekšējā tuvumā svētītās, vienīgi kulturālam cilvēkam pieejamās attiecībās, kas pastāv par spīti postam un ārējo apstākļu maiņai.” (Zenta Mauriņa “Prometeja gaismā” (1943), 107.lpp.)

Pieteikšanās: komunikacija@rmm.lv. Apmaksa klātienē vai mobilajā lietotnē “Mobilly”. Biļetes cena: 5 EUR, studentiem, skolēniem, pensionāriem 3 EUR.

Apmeklētājiem piedāvājam arī bezmaksas stāvvietu. Caurlaidi var saņemt Muzeju krātuves info centrā. Aicinām ierasties uz pasākumu laicīgi.

Zane Brūvere-Kvēpa, Sabiedrisko attiecību vadītāja, mājaslapas redaktore

RAKSTNIECĪBAS UN MŪZIKAS MUZEJS, Pulka iela 8, Rīga, LV-1007. Tālr. +371 67221956; 20007178