Republikāniskās skolu jauniešu pirmās palīdzības sniegšanas sacensības

Republikāniskās skolu jauniešu pirmās palīdzības sniegšanas sacensības

2023. gada 9. septembrī aizvadītas Republikāniskās skolu jauniešu pirmās palīdzības sniegšanas sacensības, kuras notika pēc 3 gadu pārtraukuma Covid -19 pandēmijas noteikto ierobežojumu dēļ.

Sacensības organizēja biedrība "Latvijas Sarkanais Krusts". Šogad tās notika Ziemassvētku kauju muzejā, Jelgavas rajona Valgundes pagasta "Mangaļu" mājās. Sacensībās piedalījās 11 komandas no dažādiem Latvijas reģioniem, t.sk. trīs Rīgas skolu komandas. Visi šo sacensību dalībnieki iepriekš bija uzvarējuši vai sevi veiksmīgi apliecinājuši reģionālajās sacensībās.

Sacensību laikā statisti ar grima un tēlojuma palīdzību inscenēja dažādas sadzīves situācijas un nelaimes gadījumus – auto avāriju, nelaimes gadījumu bīstamā zonā ar daudz cietušajiem vienlaicīgi, neveiksmīgi noslēgušos ekskursiju, pikniku un remontdarbus. Skolēnu zināšanas tika pārbaudītas ne tikai praktiskajos etapos, bet arī teorijas viktorīnā.

Vienu no sacensību etapiem nodrošināja Jaunsardze, lieliski papildinot statistu rindas un nodrošinot vēl nebijušu etapu ar daudz cietušajiem vienlaicīgi. Savukārt, Zemessardzes 17. kaujas atbalsta bataljona  zemessargi nodrošināja informatīvo etapu, kas sniedza  jauniešiem ieskatu Zemessardzes darbībā.

Komandu sniegumu vērtēja sertificēti  un pieredzējuši pirmās palīdzības sniegšanas speciālisti atbilstoši Ministru kabineta 14.08.2012. noteikumu Nr.557 "Noteikumi par apmācību pirmās palīdzības sniegšanā" 12 stundu programmai un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pirmās palīdzības sniegšanas pamatzināšanu apmācības programmas vadlīnijām.

Par šo sacensību uzvarētājiem šogad kļuva Dobeles Valsts ģimnāzijas komanda, bet mēs īpaši apsveicam ar izcīnītajām godalgotajām vietām:

  • 2. vieta - Rīgas 34. vidusskola un skolotāja Ruta Bancāne (augšējā attēlā);
  • 3. vieta - Āgenskalna Valsts ģimnāzija un medicīnas māsa Sandra Lapiņa.                                      

Paldies visiem komandu dalībniekiem, medicīnas māsām un skolotājiem par ieguldīto darbu sagatavošanās posmā un sacensību laikā!

Sagatavoja Ilze Kondratjuka, RD IKSD Izglītības atbalsta nodaļas galvenā speciāliste - eksperte


Āgenskalna Valsts ģimnāzija un medicīnas māsa Sandra Lapiņa