Rīdzinieki aicināti nelaist savus bērnus rotaļu laukumos

Lai mazinātu slimības COVID 19 izplatību un neapdraudētu kā savu, tā līdzcilvēku veselību un dzīvību, rīdzinieki aicināti nelaist savus bērnus rotaļu laukumos un informēt par riskiem bērnus un vecākus, kas šo aicinājumu neievēro.

Kā norāda atbildīgie dienesti, vīruss izplatās ne tikai no cilvēka uz cilvēku, bet to iespējams iegūt arī no dažādām virsmām, kurām vīruss var saglabāties pat dienām ilgi. Īpaši daudz vīrusu var būt uz koplietojamiem objektiem. Mazi bērni biežāk spēlējoties pieskaras virsmām, sejai un cits citam, tāpēc inficēšanās risks pieaug.

Rīgas teritorijā jau ir slēgti bērnu rotaļlaukumi, kas atrodas pie izglītības iestādēm, tostarp arī Centra sporta kvartāls, daudzi citi laukumi ir norobežoti un pie tiem izvietotas brīdinājuma zīmes. Rīgas pašvaldības teritorijā ir ļoti daudz rotaļu laukumu un tiek strādāts, lai brīdinājuma zīmes un norobežojumi tiktu novietoti pie visiem laukumiem.

Pašvaldības var noteikt ierobežojumus un aizliegumus, bet par to ievērošanu ir atbildīgs ir pats cilvēks, apzinoties pulcēšanās ierobežošanas nozīmi pašreizējā situācijā. Noteikti kāds padomās – rotaļu laukumā neviena nav, kāpēc lai es tur nepalaistu savu bērnu? Tomēr šādā gadījumā pastāv inficēšanās risks no virsmām, kuras visas fiziski nav iespējams dezinficēt, turklāt citiem vecākiem būs grūti paskaidrot savam bērnam, kāpēc cits drīkst spēlēties, bet viņš – nē.

Aicinām bērnu vecākus būt atbildīgiem! Kustības svaigā gaisā ir nepieciešamas, tāpēc aicinām izvēlēties pastaigas parkos vai pludmalēs, izvairoties no kontaktiem ar līdzcilvēkiem.

Jau plaši ziņots, līdz 14. aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatību izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojumu, piemēram, ir aizliegti visi sabiedrībai publiski pieejami svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas pasākumi, kas tostarp notiek naktsklubos un diskotēkās, kā arī aizliegtas sapulces, gājieni, piketi un reliģiskās darbības veikšana pulcējoties.

Tāpat ir ierobežota neorganizēta pulcēšanās kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās līdz vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus, kā arī noteikti citi ierobežojumi.

Populārākās cilvēku pulcēšanās vietas, kas patlaban ir slēgtas, iespēju robežās uzrauga pašvaldības policija.

Latvijā ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 sestdien bija inficēti 124 pacienti. Savukārt Itālijā no šīs slimības sestdien miruši gandrīz 800 cilvēki.

 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit