Foto

Rīdziniekiem ir iespēja pieteikties pieaugušo profesionālās pilnveides projektā; karjeras konsultants pieejams bez maksas

Vēl līdz 16. aprīlim ikviens rīdzinieks, kurš ir nodarbināts un vecāks par 25 gadiem, var pieteikties apmaksātām mācībām 403 programmās, lai mainītu vai pilnveidotu savu profesionālo kompetenci. Šāda iespēja tiek piedāvāta Eiropas Savienības fondu projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” ietvaros. Projekta un karjeras konsultants ir pieejams bez maksas.

Šobrīd projekta ietvaros ir izsludināta pieteikšanās mācībām 12 tautsaimniecības nozarēs:

§  ēdināšanas pakalpojumi un tūrisms (75 programmas),

§  elektronisko un optisko iekārtu ražošana un IKT (71 programmas),

§  metālapstrāde, mašīnbūve un mašīnzinības (71 programmas),

§  transports un loģistika (51 programmas),

§  kokrūpniecība (43 programmas),

§  enerģētika (34 programmas),

§  būvniecība (24 programmas),

§  tekstilizstrādājumu, apģērbu, ādas un ādas izstrādājumu ražošana (17 programmas),

§  drukas un mediju tehnoloģijas (6 programmas),

§  ķīmiskā rūpniecība (4 programmas),

§  kultūra (4 programmas),

§  pārtikas rūpniecība un lauksaimniecība (3 programmas).

Projekta ietvaros varēs apmeklēt profesionālās tālākizglītības, profesionālās pilnveides un neformālās izglītības programmas. Mācības šajās programmās plānots uzsākt 2018. gada jūnijā.

Informāciju par projektu un pieteikšanos mācībām Rīgā, kā arī par iestādēm, kas galvaspilsētā nodrošina mācības projekta ietvaros, var saņemt pa tālruni 67105579 vai e-pastu: sandra.cirule@riga.lv. Rīdziniekiem ir iespēja bez maksas saņemts arī karjeras konsultanta pakalpojumus, iepriekš sazinoties pa tālruni 67105546 vai e-pastu: kitija.cipane@riga.lv.Projektā piedāvāto mācību iestāžu un programmu saraksts, tostarp Rīgā pieejamajās mācību programmas, ir iespēja atrast tīmekļa vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv.

Lielāko daļu mācību izmaksu apmaksās ES fondi un valsts, savukārt iedzīvotājiem būs jānodrošina 10% līdzmaksājums, kuru var segt arī darba devējs. Maznodrošinātajiem un trūcīgajiem mācības būs bez maksas, savukārt strādājošajiem ar invaliditāti tiks nodrošinātaasistenta vai surdotulka izmaksu kompensācija.

Par projektu

Eiropas Savienības fondu projektu “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar pašvaldībām. ES fondu projekta mērķis ir pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci, lai laikus novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam, veicinātu strādājošo konkurētspēju un darba produktivitātes pieaugumu. To finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts, sešu gadu laikā līdz 2022. gada 31. decembrim ieguldot vairāk nekā 25 miljonus eiro.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit