Rīgā un Siguldā viesosies starptautiski atzītais NHK Tokijas bērnu koris no Japānas

Rīgā un Siguldā viesosies starptautiski atzītais NHK Tokijas bērnu koris no Japānas

Baltijas un Somijas koncerttūres ietvaros no 2018. gada 21. līdz 25. augustam Latvijā viesosies NHK Tokijas bērnu koris no Japānas (pilnā nosaukumā – Japānas Raidorganizāciju korporācijas Tokijas bērnu koris) diriģentu Kendži Otani un Noriko Kanedas vadībā. NHK Tokijas bērnu koris ir kolektīvs ar vairāk kā 60 gadu ilgu vēsturi (dibināts 1952. gadā), augstu profesionālo meistarību un plašu starptautisko atpazīstamību. Somijā, Igaunijā un Latvijā koris šoreiz koncertēs 63 dziedātāju sastāvā, apvienojot jauniešus vecumā no 12 līdz 20 gadiem.

NHK Tokijas bērnu koris dibināts 1952. gadā ar mērķi uzturēt un atbalstīt Japānas Raidorganizāciju korporācijas izglītojošās un bērnu auditorijai veltītās programmas, paplašinot bērnu redzesloku. Koris piedalījies Japānas Raidorganizāciju korporācijas veidotajās programmās, kā arī sadarbojies ar ārzemju koriem un nozīmīgākajiem Japānas orķestriem. Jau kopš kora 20. jubilejas, kas tika atzīmēta 1972. gadā, ik gadu tiek sniegti NHK Tokijas bērnu kora dibināšanai veltīti koncerti Japānā un ārvalstīs, iepazīstinot klausītājus ar daudzveidīgām programmām, tostarp japāņu komponistu sacerētiem jaundarbiem, kas īpaši veltīti korim. 2018. gadā NHK Tokijas bērnu kori kopskaitā veido 175 dziedātāji. Diriģents Kendži Otani par viesošanos Latvijā saka: “Esam priecīgi sniegt koncertus zemē ar bagātu vēsturi un brīnišķīgu dabu. Ziemeļeiropas un Baltijas valstu spēcīgās kordziedāšanas tradīcijas jau ilgus gadus ir Japānas mūziķu uzmanības lokā. NHK Tokijas bērnu koris ir pagodināts iepazīt latviešu kultūru, vienlaikus iepazīstinot klausītājus ar Japānas kormūziku.”

Kora sadarbības partneris Latvijā ir Rīgas Doma meiteņu koris TIARA un diriģente Aira Birziņa. Rīgas Doma meiteņu koris TIARA šobrīd ir viens no spilgtākajiem Latvijas mūzikas kolektīviem un viens no vadošajiem meiteņu koriem pasaulē, tā daudzveidīgo darbību raksturo mākslinieciski augstvērtīgs sniegums. Kora sastāvā dzied visas Rīgas Doma kora skolas audzēknes no 3. līdz 9. klasei. Abu kolektīvu draudzības pirmsākumi meklējami 2006. gadā, kad pirmoreiz tika organizētas diriģentu apmaiņas programmas un meistarklases. Tāpat latviešu kormūzika bieži skan Latviešu mūzikas festivālā Japānā, kas kopš 2009. gada tiek organizēts Tokijā. Šoreiz abi kori tiksies kopīgā meistarklasē Kultūras centrā “Berģi” un iepazīs latviešu tradīcijas Latvijas Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā. 

 

22. augustā plkst. 18.00 NHK Tokijas bērnu koris sniegs koncertu Siguldas koncertzālē “Baltais Flīģelis”. Klausītājiem būs iespēja dzirdēt japāņu tradicionālo mūziku, kas vēsta par tālās zemes neparasti iedvesmojošo dabu un dzīves ritumu. Tautas melodijas apdarinājuši tādi japāņu komponisti kā M. Mamija, M. Šibata, K. Otake, M. Miki, M. Kitazume u. c. Programmā iekļauti nozīmīgāko mūsdienu japāņu komponistu – A. Mijoši, K. Matsušitas un T. Suzuki – darbi, skanēs arī latviešu autoru – I. Ramiņa, Dz. Kurmes-Gedroicas, V. Dārziņa, U. Prauliņa – mūzika. Koncertā ieeja bez maksas.

Stiprinot abu valstu draudzību kormūzikas laukā, Rīgas Doma meiteņu koris TIARA un NHK Tokijas bērnu koris aicina uz koncertu “Impresijas” Rīgas Domā 2018. gada 24. augustā plkst. 19.00. Koncertā piedalīsies Jolanta Barinska (ērģeles), Rīgas Doma meiteņu koris TIARA (diriģente Aira Birziņa) un NHK Tokijas bērnu koris (diriģenti Kendži Otani un Noriko Kaneda). Programmā M. Einfeldes, R. Dubras, U. Prauliņa, A. Kalēja, Ž. Alēna, R. Oguras, S. Otas un citu komponistu mūzika. Koncerta “Impresijas” programmā ietvertās muzikālās ainavas klausītājiem dāvās divu izcilu koru priekšnesumus un krāsainus iespaidus varenajās Rīgas Doma ērģeļu skaņās. NHK Tokijas bērnu kora dziedājumā būs klausāms pasaules pirmatskaņojums Uģa Prauliņa jaundarbam “Japānas impresijas”, par ko diriģents K. Otani saka: “Iedvesmojoties no japāņu tradicionālās dzejas, komponists radījis skaistu un aizkustinošu mūzikas skanējumu. Esmu pārliecināts, ka skaņdarbs taps iemīļots arī Japānā.” Meiteņu kora TIARA priekšnesumā skanēs emocionāli piesātinātie M. Einfeldes, K. Krēka un M. Košāra sakrālie skaņdarbi. Skanot R. Dubras “Gavilēm” diviem koriem, koncerta noslēgumā apvienosies latviešu un japāņu dziedošie bērni. Biļetes uz šo koncertu iespējams iegādāties Rīgas Doma kasē.

Rīgas Doma meiteņu koris TIARA ir pateicīgs Siguldas koncertzālei “Baltais Flīģelis”, Siguldas Mākslu skolai “Baltais Flīģelis”, Kultūras centram “Berģi”, Latvijas Etnogrāfiskajam Brīvdabas muzejam un Rīgas Domam par atbalstu!

 

Informāciju sagatavoja

Madara Boka

Rīgas Doma meiteņu kora TIARA projektu vadītāja

+371 26396054