Rīgas 18. vakara jauniešu pieredze Erasmus + projektos

Rīgas 18. vakara jauniešu pieredze Erasmus + projektos

Ir noslēdzies vēl viens Rīgas 18. vakara (maiņu) vidusskolas Erasmus+ KA219 projekts ”Art and ICT against bullying and cyberbullying".

Iegūta fantastiska pieredze un atsaucīgi partneri, aplūkotas skaistas vietas un risināta ļoti aktuāla tēma jauniešu vidū. Pasaule, pateicoties sociāliem tīkliem, medijiem, jaunām tehnoloģijām, ir kļuvusi ļoti pieejama. Interneta un sociālo mediju atbildīga lietošana, bulinga un kiberbulinga prevence ir galvenās tēmas projekta laikā.

Ir daudz atklājumu un izaicinājumu dzīvē, kas motivē jauniešus būt drošiem, aktīviem, komunikabliem, iekļauties mūsdienu sabiedrībā, mācīties un praktizēt savas prasmes, veidot un uzturēt kontaktus ar citiem jauniešiem no Eiropas Savienības. Šīs iespējas mūsu skolas skolēniem ir pateicoties Erasmus + programmai.

”Art and ICT against bullying and cyberbullying" projekta laikā notika jauniešu tikšanās Mazara del Vallo (Itālija, Sicīlija), Rīgā (Latvija), Heraklionā (Krēta) un Vila- Real (Spānija). Katrā starptautiskā projekta mobilitātē bija iespēja piedalīties 6 jauniešiem no katras skolas.

Mobilitāšu laikā tika apspriesti jautājumi par emocionālo mikrovidi skolā katrā valstī, prezentēti un supervizēti bulinga un kiberbulinga gadījumi. Piemēram, izmantojot Skype, notika konference ar ģimeni no Bari (Itālija), kura ir saskārusies ar bulinga situāciju un zaudējusi savu 13 gadīgo meitu.

Katrā valstī bija iespēja iepazīt organizācijas, kas strādā ar interneta drošību, piemēram, Starptautiskā Drošības Aģentūra ENISA, Heraklionā. Skolēni un skolotāji piedalījās darba grupās par sociālo mediju lietošanu, apmeklēja kompānijas, organizācijas un jauniešu centrus, kas veic izglītojošo darbu par šo tēmu. Skolās norisinājās praktiskās darbnīcas, semināri, konferences un nodarbības, lai uzlabotu skolēnu zināšanas un praktiskās iemaņas, ko darīt situācijās, kad esi saskāries ar bulingu vai kiberbulingu.

Skolēni aktīvi iesaistījās darbā, jo projekta tēma ir aktuāla mūsdienu pasaulē. Pirms katras mobilitātes skolēniem bija mājas uzdevumi, piemēram, izveidot posterus un fotogrāfijas par bulinga un kiberbulinga tēmu, uzrakstīt dziesmu un izveidot muzikālu videoklipu, sagatavot ilustrētus stāstus konkursam, kā arī videoklipu par bulinga tēmu, izmantojot jaunās tehnoloģijas, programmas un aplikācijas. Katra skola organizēja konkursus, visi projekta dalībnieki iesūtīja savus darbus pirms mobilitātes, uz vietas notika darbu izvērtēšana un balsošana.

Ļoti augstā līmenī var novērtēt partneru sadarbību, organizāciju un aktivitātes projekta laikā. Speciālistu lekcijas un pasākumi, ko organizēja skolas, ir ļoti vērtīgas, to aktualitāti novērtējuši iesaistītie jaunieši. Pieredze ir neaizmirstama, attiecības ir sirsnīgas un tuvas, un uz visu mūžu.

 

Sagatavoja: Olga Vinogradova