Rīgas 25. vidusskolas Erasmus+ projekta mobilitāte Maķedonijā

Rīgas 25. vidusskolas Erasmus+ projekta mobilitāte Maķedonijā

Erasmus+ projekta “Generative Application to Manage Education” mobilitāte, kas bija plānota no 9. līdz 13. maijam, sākās jau svētdienas, 8. maija, pēcpusdienā, kad skolēni un skolotāji ieradās Rīgas lidostā, no kuras devās ceļā uz Vīni, lai ar pārsēšanos nokļūtu galamērķī – Ziemeļmaķedonijas galvaspilsētā Skopjē. Tur viņus viesmīlīgi sagaidīja Maķedonijas skolas skolotāji.

Nākamajā rītā pēc brokastīm skolēni un skolotāji devās uz pamatskolu „Imri Elezi“. Iepazinās ar skolu, pabija vairākos kabinetos, bibliotēkā, sporta zālē. Katra valsts prezentēja savu mājas darbu par zinātnes tēmu. Tad tika izdalīti spageti un zefīriņi, no kuriem bija jāveido pēc iespējas augstāks tornis. Rīgas 25.vidusskolas komanda no uzvarētājiem horvātiem atpalika par nepilniem 5 cm. Vēlāk skolēniem un skolotājiem bija iespēja pagaršot nacionālos ēdienus, kas ir atšķirīgi no mums pierastajiem. Vakarā pastaigājās pa Skopji un vēroja saulrietu no ekskluzīvākā viesnīcas numuriņa terases.

Otrdiena tāpat kā pirmdiena sākās ar brokastīm viesnīcā. Pēc brokastīm bija ekskursija uz mošeju - Mustafa Pašina. Lai tur ieietu vajadzēja novilkt apavus, meitenēm un sievietēm mošejās ir atļauts ieiet tikai ar galvas segu. Pēc mošejas visi devās apskatīt Skopjes cietoksni. Tas atrodas pilsētas augstākajā punktā un vairakkārt zemestrīcēs cietis. Pēc tam restorānā “Kachamak”, visiem bija iespēja nogaršot maķedoniešu tradicionālo kukurūzas pārslu putru ar sāļo sieru un turku tēju. Tālāk visi apskatīja Skopjes centru un iegriezās “Maķedonijas Nacionālajā Galerijā”, kur apskatīja mākslinieka Dimitar Kondovski darbu izstādi. Vēlāk visi apskatīja Mātes Terēzes muzeja māju, kur uzzināja jaunu informāciju par viņu un viņas labajiem darbiem. Atgriežoties viesnīcā, Rīgas 25. vidusskolas skolēni izmēģināja luksus numura piedāvāto iespēju – burbuļvannu.

Trešdienas rīts kā jau citi rīti sākās ar brokastīm, pēc brokastīm ar autobusu visi brauca uz Ohridu. Ohridā visi skolēni un skolotāji devās apskatīt Svētās Sofijas katedrāli un Svētā Jāņa baznīcu. Baznīca celta uz klints pašā ezera krastā. Tālāk visi brauca uz Strugu. Pastaigāja pa mazajām ieliņām, iegādājās suvenīrus. Atpakaļceļš uz Skopji pagāja diezgan ātri un jautri, jo dalībniekiem no visām valstīm viens ar otru vairāk sapazinās, un kopā daudz dziedāja un smējās.

Ceturtdien visi brauca uz kalnu Vodno. Lai nokļūtu pašā kalna virsotnē, vajadzēja izmantot  trošu ceļu. No kalna virsotnes pavērās brīnišķīgs skats uz visu pilsētu. Kalna virsotnē atrodas viens no lielākajiem krustiem pasaulē “Millennium cross”.  Pēc tam visi apmeklējām dabas muzeju un vēlāk zooloģisko dārzu, kur visi varēja apskatīt dažādus dzīvniekus, un daudzus no tiem dzīvē redzējāt pirmo reizi. Rīgas 25.vidusskolas skolēniem visvairāk patika ziloņi, pingvīni un surikāti. Vakariņojām restorānā “Kachamak”, kur visiem izsniedza sertifikātus par dalību projektā.

Piektdiena bija pēdējā diena šajā projektā. Paēduši brokastis visi devās uz kanjonu Matka, kur notika ekskursija ar laivām. Ekskursijas galamērķis bija pazemes ala Vrelo. Atlikušajā dienas daļā Rīgas 25. vidusskolas skolēni un skolotāji kopīga gāja vakara pastaigā pa Skopji un kopā ēda vakariņas. Pēc vakariņām visi devās uz viesnīcu sakārtot somas  un vēlāk brauca uz lidostu. Atpakaļ uz Latviju Rīgas 25.vidusskolas skolēni un skolotāji brauca ar pārsēšanos, tāpat kā braucot uz Maķedoniju. Daudzi skolēni gaidot lidmašīnu no Maķedonijas uz Vīni aizmiga lidostā, jo uz lidostu devās jau divos naktī.

Šī bija jauka nedēļa Maķedonijā. Satikām jau iepazītos draugus, ieguvām arī jaunus. Bija interesanti strādāt kopā.

Rīgas 25. vidusskolas 9.a klases skolnieces Kate Priedīte un Adriana Cirse

Galerijas