Rīgas 25. vidusskolas piedalīšanās ERASMUS+ projekta “Working Together For Happier Students” mobilitātē Grieķijā

Rīgas 25. vidusskolas piedalīšanās ERASMUS+ projekta “Working Together For Happier Students” mobilitātē Grieķijā

Rīgas 25.vidusskola piedalījās ERASMUS+ projekta “Working Together For Happier Students” (Strādāsim kopā laimīgākiem skolēniem) mobilitātē Grieķijā 2022.gada jūlijā.

Projekts sākās 2019.gada rudenī. Komandā skola no Bodrumas Turcijā, skola no Thermo Grieķijā, poļu skola no Živecas, kā arī mūsu skola. 2022.gada jūlija sākumā Rīgas 25.vidusskolas četri skolotāji devās uz Thermo Grieķijā. Priekšlaicīga mācību pārtraukšana un vardarbība skolā, tās ir problēmas, kas ir aktuālas dažādu valstu skolās. Šīs mobilitātes virstēma bija WEB2.0 rīki, to izmantošana mācību procesā iesaistot un ieinteresējot skolēnus ar dažādām mācīšanās vajadzībām. Pirms došanās uz Grieķiju mēs – skolotāji pildījām mājas darbu. Veidojām vairāku stundu bloku, kurā iesaistīti dažādi mācību priekšmeti. Rakstījām plānu stundām, kurās jāizmanto dažādi IT rīki, jāsadarbojas gan pa pāriem, gan grupās. Ieplānojām arī darba prezentēšanas, kā arī paveiktā izvērtējumu. Līdz ar to esam ieguvuši idejām bagātu “bibliotēku”, kuras saturu varēs izmantot jebkurš no projekta partnervalstu skolotājiem.

Mobilitātes laikā apmeklējām Atēnas centru, bijām izbraukumā ar kuģīti, tā apkalpe vadīja ekskursiju. Bijām Spartochori ciematiņā, kas pārsteidz ar savu šarmu. Nafpaktos pilsētā apmeklējām veco ostu. Kalnainajā apvidū pastaigājām pa Banjas tiltu. Iet ar kājām pa šo tiltu likās drošāk, nekā šķērsot to ar busiņu. Grieķija mūs pārsteidza atkal un atkal. Izmantojot fotografēto un  filmēto materiālu, bija jāizveido prezentācija.

Grieķu skolotāji iepazīstināja ar savu jauno skolu. Zemestrīcē vecā skolā bija sagruvusi. Pēc zemestrīces vairākus gadus skolēni mācījās klasēs, kas bija ierīkotas pārvietojamās mājiņās-konteineros. Jaunā skola tiešām skaista! Grieķu komanda bija noorganizējusi tikšanos ar Atēnu Universitātes filozofijas profesoru, kurš lika paskatīties uz sevis izzināšanu caur Sokrāta viedokli. Sokrāts izstrādāja uzskatu pārbaudīšanas metodi, ļaujot sarunu dalībniekam pašam nonākt līdz secinājumiem un pārbaudīt tos. Tikāmies arī ar Thermo pilsēta mēru.

Darboties, diskutēt ar partnervalstu skolotājiem tiešām bija ļoti interesanti. Sarunas aizvirzījās arī uz karu Ukrainā. Vairākiem no kolēģiem tas likās prātam neaptverami.

Paldies mūsu draugiem Grieķijā par pārdomāto programmu un silto uzņemšanu, par Grieķijas silto sauli un draugu siltajām sirdīm!

Rīgas 25. vidusskolas direktores vietniece izglītības jomā Gita Šulce.