Foto

Rīgas 256. pirmsskolas izglītības iestādes rudens paiet Latvijas simtgades zīmē

Latvijas simtgades sagaidīšanas pasākumi un aktivitātes Rīgas 256. pirmsskolas izglītības iestādē (Ilūkstes ielā 38, Latgales priekšpilsētā) sākās jau rudenī.

Pirmais pasākums tika organizēts jau septembrī. Vecāko un sagatavošanas grupu bērni piedalījās konkursā ‘’Uzzīmē savu tēti!’’, ko organizēja Latvijas vecāku organizācija ’’Mammamuntetiem.lv‘’. Mērķis – Latvijas ģimenēs nostiprināt Tēva dienas svinēšanas tradīcijas. Pārējās grupās tika veidotas fotosienas – “Labākais tētis Latvijā.

Oktobris iesākās ar projektu “Grāmata Latvijai”. Rezultātā katrā grupā tapa grāmata, kuras saturu izvēlējas bērni, palīdzēja vecāki un pedagogi. Ar grāmatām grupiņas varēs mainīties un dalīties ar interesanto materiālu par Latvijas pilsētām, Vecrīgu, dzīvniekiem, rakstiem un pat Ābeci.

Oktobra beigās darbu uzsāka četras ‘’Cūkmena detektīvgupas’’, kurās mazie detektīvi mācīsies par Latvijas dabu un tās aizsargāšanu.

Teikā par Rīgu teikts, ka Rīga nekad nevar būt gatava! Novembrī tika organizēta izstāde “Rīga dimd!”, kurā bērni kopā ar vecākiem pirmsskolas lielajā gaiteni cēla savu mazo Rīgu tādejādi iepazīstot tās panorāmas vaibstus un jaunas celtnes.

Sagatavošanas grupu bērni koncertos, veltītos Latvijas simtgadei, uzstājās tautastērpos, kur dejoja dejas ar latviešu tautas deju soļiem un  dziedāja dziesmas par dzimteni. Uz koncertiem tika aicināti vecāki, pirmsskolas bērni un darbinieki.

26. novembrī pie mums viesojās 210. pirmsskolas iestādes pedagogi projekta “Atbalsts pārejai uz bilingvālo izglītību” ietvaros.  Ciemiņi apmeklēja nodarbības un noskatījās Latvijas simtgades noslēguma koncertu.

Mēneša laikā bērni radoši darbojās veidojot dažādus darbus – Rīgas namus, savas mājas, Laimes pogas u.c.  Liels darbs bija ieguldīts projektā “Cimdotā Latvija”. Cimdiņi tika veidoti pirmsskolā grupiņās, gan mājās ar vecākiem. Latvijai veltītie svētku pasākumi ir beigušies, bet rakstainie cimdiņi tiks izlikti pirmsskolas gaiteņos un iezīmēs nākošos svētkus - Ziemassvētkus un Rīgas 256. pirmsskolas 35 gadu jubileju. Paldies pedagogiem, bērniem un vecākiem!

 

Rīgas 256. pirmsskolas vadītājas vietniece izglītības jomā Arnita Ferdate.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit